Євросоюз незадоволений діями української влади у рамках роботи над спрощенням візового режиму. МЗС відзвітував віце-прем'єру Андрію Клюєву.
Єврокомісія звертає увагу на відсутність прогресу України у рамках виконання завдань Плану дії щодо лібералізації візового режиму. Про це йдеться у листі заступника міністра закордонних справ Павла Клімкіна на ім'я першого віце-прем'єра Андрія Клюєва, який є у розпорядженні «Української правди».
Дипломат інформує, що український МЗС готує разом з євроструктурами другу оцінку прогресу України у виконанні Першої фази Плану дії щодо лібералізації візового режиму.
«У цьому контексті Єврокомісія та Європейська служба зовнішньої діяльності звертають увагу на відсутність прогресу у виконанні кількох ключових завдань, які залишаються в рамках Першої фази плану, що може негативно позначитися на змісті остаточної редакції Другої оцінки», - зазначає Клімкін.
За його словами, європейські чиновники зафіксували відсутність прогресу у трьох напрямках:
- прийняття Закону, яким вводяться біометричні документи для виїзду за кордон;
- прийняття Закону про створення окремого антикорупційного органу;
- затвердження Стратегії боротьби з дискримінацією в Україні та прийняття окремого антидискримінаційного закону.
Європейські чиновники, за словами Клімкіна, відзначають, що «висновки про завершення імплементації Україною Першої фази Плану дій та терміни переходу до його Другої фази будуть залежати від темпів і повноти виконання згаданих завдань».
Всі три пункти, де Єврокомісія зафіксувала відсутність прогресу, знаходяться у сфері компетенції Міністерства юстиції.
Як писав у своїй статті для ZN.UA директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, найближчим часом Єврокомісія оприлюднить другий звіт про прогрес (Progress report) виконання Україною умов і критеріїв, зафіксованих у Плані дій щодо візової лібералізації.
На підставі проміжних звітів робочих груп, якими володіє ZN.UA, можна з великою часткою ймовірності прогнозувати зміст офіційної оцінки Єврокомісії, у той час як результати незалежного моніторингу українських експертів вказують на обставини, часто непомітні для очей зарубіжних технічних експертів. В цілому звіт Єврокомісії буде позитивним, проте зазначений у ньому прогрес буде визнано недостатнім для переходу до другої, Імплементаційної фази Плану дій.