Ердоган закликає лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії щодо зернової угоди — Bloomberg

Поділитися
Ердоган закликає лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії щодо зернової угоди — Bloomberg © Офіс президента
Туреччина заявила своїм партнерам, що шлях до відновлення угоди — це послаблення деяких санкцій.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає лідерів країн G20 задовольнити деякі вимоги Росії щодо відновлення зернової угоди, повідомляє Bloomberg.

Ердоган, який допоміг укласти початкову Чорноморську зернову ініціативу в 2022 році, докладає зусиль на зустрічах за зачиненими дверима з лідерами під час саміту G20 у Нью-Делі.

Хоча зусилля Туреччини навряд чи вплинуть на союзників України — США і країни Європи, прийняття Ердоганом вимог Росії підкреслює виклики, з якими він зіштовхнувся у своїх спробах “балансувати” між сторонами на тлі вторгнення Москви в Україну. Туреччина прагне відновити поставки у межах угоди, підтриманої ООН, з якої Москва вийшла в липні, але Ердогану не вдалося переконати главу Кремля Владіміра Путіна повернутися до зернової ініціативи на нещодавніх переговорах у Сочі.

Туреччина закликає світових лідерів сприяти страхуванню російського експорту продовольства і добрив, а також знову підключити Москву до системи SWIFT для міжнародних платежів, за словами трьох турецьких чиновників, знайомих з ходом переговорів.

США та їхні союзники відкидають твердження Кремля про те, що ці заходи обмежують експорт сільськогосподарської продукції з РФ, і поки що чинять опір закликам до послаблення санкцій.

За словами кількох європейських дипломатів, Росія поки що відкинула запропонований ООН компроміс, який полягав би у створенні дочірньої компанії підсанкційного державного сільськогосподарського банку "Россельхозбанк" і наданні їй доступу до системи SWIFT. За їхніми словами, Туреччина часто згадує про стан переговорів про зернову угоду під час зустрічей. Анкара намагається знайти консенсус, щоб відновити угоду, додав чиновник з Індії.

Невизначеність щодо майбутнього поставок від одного з найбільших світових експортерів зерна призвела до тижневої нестабільності світових цін на пшеницю, а також до сплеску військової напруги у Чорному морі та навколо нього.

За словами чиновників, Туреччина каже своїм партнерам, що шлях до відновлення угоди - це послаблення деяких санкцій, які, як стверджує Москва, заважають їй імпортувати сільськогосподарське обладнання, таке як трактори або запчастини до них.

За словами європейських дипломатів, Україна веде переговори з Румунією та Болгарією про альтернативний морський маршрут, який би проходив з України через румунські територіальні води. Цей маршрут, однак, потенційно може покрити лише частину потреб.

У Сочі президенти Туреччини й Росії Реджеп Ердоган і Владімір Путін так і не дійшли згоди щодо поновлення зернової угоди. Проте це був лише перший обережний скринінг пропозицій сторін, після якого, можливо, буде нова домовленість. Про переговори читайте в статті Володимира Кравченка «Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки «дорогим друзям» Путіну та Ердогану».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі