Ердоган і Нетаньяху проведуть зустріч на тлі "відлиги” у відносинах Туреччини та Ізраїлю

Поділитися
Ердоган і Нетаньяху проведуть зустріч на тлі © Reuters
На порядку денному — торгівля, енергетика та ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зустрінуться наступного тижня, щоб обговорити енергетику і торгівлю з метою сприяння “відлизі” у відносинах країн, що зароджується після більш ніж десятирічного періоду напруженості. Про це повідомляє Bloomberg.

Обидва лідери прагнуть ширшого зближення з країнами Близького Сходу, оскільки вторгнення Росії в Україну спричинило геополітичні зміни в регіоні, порушивши ланцюги поставок і товарні ринки.

Очікується, що Ердоган зустрінеться з Нетаньягу в Анкарі 28 липня - через три дні після того, як він прийме президента Палестинської автономії Махмуда Аббаса і обговорить ізраїльсько-палестинський конфлікт, повідомила канцелярія турецького президента.

"Будуть розглянуті всі аспекти двосторонніх відносин між Туреччиною та Ізраїлем і обговорені кроки, які можуть бути зроблені для поліпшення співпраці", - йдеться в повідомленні офісу Ердогана.

Лідер Туреччини, тим часом, підкреслив енергетичний вимір візиту. "Найздоровіший проект полягає в тому, щоб природний газ надходив до Європи через Туреччину", - сказав Ердоган групі журналістів про ізраїльський газ. 

Ердоган посилався на високі витрати на доставку газу з Середземного моря. "Цим кроком ми вперше встановлюємо контакт з Нетаньягу. Я хотів би, щоб цей розвиток подій ознаменував початок набагато теплішого періоду в турецько-ізраїльських відносинах", - сказав він.

Туреччина та Ізраїль прагнуть розширити співпрацю у сфері туризму та бізнесу, а також вивчають можливість експорту газу з родовища біля сектора Газа до Європи через Туреччину, повідомили Bloomberg минулого місяця чиновники, які говорили на умовах анонімності. Невідомо, скільки газу там є, і його розподіл, ймовірно, може тривати роками через відсутність експортної інфраструктури.

Туреччина та Ізраїль залишаються розділеними щодо статусу палестинських територій, і Ізраїль звинувачує Анкару в підтримці ХАМАС - ісламського бойового угруповання, яке контролює сектор Газа, але газова угода може послабити розкол, вважають чиновники.

Відносини між двома країнами впали до мінімуму після того, як у 2010 році Ізраїль здійснив наліт на турецьку флотилію, що прямувала до Гази. Вони відновили повні дипломатичні відносини в серпні минулого року.

Обидві країни також прагнуть відновити відносини з арабськими країнами регіону. Раніше цього тижня Ердоган уклав угоди про співпрацю в галузі оборони та економіки з Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами під час турне країнами Перської затоки. Ізраїль встановив дипломатичні відносини з ОАЕ і Марокко в 2020 році і планує зробити те ж саме з Саудівською Аравією.

Туристичний бум сприяє зростанню турецько-ізраїльської торгівлі, оскільки круїзні компанії відновлюють рейси, а ізраїльські компанії запускають прямі рейси на турецькі курорти, такі як Анталія і Бодрум. Очікується, що цього року кількість ізраїльських туристів, які відвідають Туреччину, перевищить 1 мільйон, що на 19% більше, ніж у 2022 році.

За даними уряду Туреччини, експорт з країни до Ізраїлю минулого року збільшився на 11% до $7 млрд, тоді як імпорт склав близько $2,5 млрд. Ізраїльський імпорт із Туреччини - це переважно сталь, залізо та інші будівельні матеріали.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль надавав допомогу постраждалій від руйнівного землетрусу Туреччині. Ізраїль передав намети, медикаменти, ковдри та був готовий приймати поранених для лікування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі