Європейська народна партія (ЄНП) закликає владу України забезпечити рівне застосування правосуддя і обмежити функції Служби безпеки України.Про це йдеться у резолюції Політичної асамблеї Європейської народної партії, схваленій на її засіданні у понеділок, 13 вересня.
«Європейська народна партія...глибоко стурбована вибірковим використанням системи кримінального правосуддя, коли кримінальні справи стають схожими на політично мотивовану кампанію проти соратників і лідера політичної опозиції», - наголошується в документі.
У резолюції також висловлюється стурбованість тим, що діяльність Служби безпеки України виходить за рамки нормального функціонування подібних органів у демократичних державах, в яких існує верховенство права.
«Серед іншого, діяльність СБУ включає необгрунтовані зустрічі агентів СБУ з викладачами університетів, журналістами, організаціями громадянського суспільства тощо; втручання в роботу іноземних благодійних та інших організацій, включаючи Фонд Конрада Аденауера, голова якого Ніко Ланге був затриманий Службою безпеки на кордоні України», - наголошується у документі.
У резолюції також звертається увага на тиск СБУ на незалежний регулятивний орган у сфері засобів інформації в інтересах однієї телекомпанії («Інтер»), яка належить голові СБУ (Валерію Хорошковському).
Окрім того, ЄНП висловила занепокоєння тим, що низку законодавчих реформ було проведено «спішно, без належного публічного обговорення та розгляду на відповідність міжнародним стандартам».
Серед таких реформ «народники» назвали, зокрема, судову реформу, яка, на їхню думку, хоч і містить певні позитивні моменти, але в той же час значно збільшує повноваження Вищої ради юстиції і зводить нанівець існування Верховного суду України.
Окрім того, ЄНП звернула увагу на те, що новий закон про місцеві вибори не відповідає демократичним стандартам, оскільки забороняє самовисування окремих кандидатів, а також зберігає закриті партійні списки. Спішно і непрозоро, на переконання «народників», було схвалено і рішення про ліквідацію районних рад у Києві та Харкові.
У резолюції також висловлюється стурбованість намірами представників правлячої коаліції скасувати конституційну реформу 2004 року.
У зв'язку з цим ЄНП закликала президента Віктора Януковича і українську владу забезпечити рівне застосування правосуддя для всіх, а також гарантувати, що кримінальне переслідування не буде керуватися політичними інтересами.
Також у резолюції міститься заклик «обмежити функції і діяльність Служби безпеки України захистом національних інтересів, і розглянути можливість позбавлення її повноважень у сфері кримінального судочинства».
ЄНП також закликала владу України до того, щоб будь-які зміни до Конституції України вносилися відповідно до встановлених конституційних процедур і з урахуванням міжнародних організацій і, зокрема, Венеціанської комісії Ради Європи.
ЄНП також засуджує втручання держави Україна у внутрішні справи партії «Батьківщина».
«Європейська народна партія...засуджує втручання держави у внутрішні справи основної опозиційної партії, що може перешкодити її участі в місцевих виборах у низці регіонів», - наголошується в документі.
У резолюції звертається увага на відмову місцевих управлінь Міністерства юстиції, зокрема, Київської, Львівської, Луганської та низки інших областей, визнавати рішення місцевих організацій партії «Батьківщина» (про зміни в керівництві організацій), незважаючи на те, що вони (управління) повинні лише приймати до відома такі внутрішні партійні рішення.
Окрім того, європейські «народники» звернули увагу на потурання державним посадовим особам створювати паралельні партійні структури у регіонах, а також судові заборони на зміну місцевого партійного керівництва, репресивні дії і залякування податковими та іншими державними контролюючими органами місцевих партійних організацій і партійних активістів.
«Європейська народна партія...підтверджує свою повну і рішучу підтримку і солідарність з лідером опозиції Юлією Тимошенко і партіями «Батьківщина», «Рух» і «Наша Україна», які належать до родини ЄНП», - наголошується в резолюції.
У документі також міститься заклик до президента Януковича і української влади припинити антидемократичні дії та будь-яке втручання у внутрішні справи опозиційних партій, а також забезпечити їхню безперешкодну участь у місцевих виборах.
Окрім того, ЄНП закликала президента і владу України подбати про те, «щоб період політичної стабільності був використаний для проведення вкрай необхідних системних реформ в Україні, а не для того, щоб змусити замовкнути голоси незадоволених, залякати засоби масової інформації і замінити політичний плюралізм монополізованою державної вертикаллю».
ЄНП вирішила також звернутися до Парламентської Асамблеї Ради Європи з проханням розглянути всі питання, які викликають стурбованість «народників», на наступній сесії, яка відбудеться 4-8 жовтня цього року, а також схвалити свою резолюцію щодо функціонування демократичних інституцій в Україні.За матеріалами УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку