Оновлений законопроєкт про мобілізацію містить низку суперечливих норм. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.
За його словами, зауваження до документа зайняли 9 сторінок. Лист із зауваженнями вже направили до профільного Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки.
"Варто нормативно вдосконалити питання, які стосуються мобілізаційної підготовки та самої мобілізації. Однак це має відповідати нормам Конституції України та міжнародним угодам в галузі прав людини. На жаль, урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації і цього разу має низку суперечливих норм", - каже Лубінець.
Зокрема, омбудсман вказує, що обов'язок реєструвати електронний кабінет військовозобов'язаного суперечить Конституції.
"Обов'язок реєструвати електронний кабінет і юридична відповідальність у разі відмови. Таке положення не відповідає закону "Про захист персональних даних". Норма, коли командування може встановлювати обмеження права громадянина України на виїзд з країни. Однак військові формування не можуть обмежувати права і свободи громадян. В питанні порядку виїзду за кордон чоловіків від 18 до 60 років формулювання "зняти" і "виключити" з військового обліку у військовому квитку вимагає уточнень.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики у понеділок, 5 лютого, визнав законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
На засіданні 6 лютого Верховна Рада продовжила воєнний стан до 13 травня 2024 року.