Еквадор скасовує своє рішення про постачання до США старої радянської та російської техніки, яка згодом могла дістатися Україні. Про це російському офіційному агентству "РИА Новости" повідомив посол Росії в цій країні Володимир Спринчан за підсумками зустрічі з президентом Еквадору Даніелем Нобоа.
За словами посла, Нобоа підтвердив, що з огляду на нейтральний статус Еквадору та членство в ООН Кіто не може дозволити втягнути себе в конфлікт. Наприкінці січня Нобоа заявив, що Еквадор обміняє стару російську та українську техніку на нову американську. За його словами, йшлося про 200 мільйонів доларів.
Практично одночасно з цією новиною, агентство повідомило, що президент Еквадору пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб зняти занепокоєння Росії щодо постачання бананів.
Річ у тім, що кілька днів тому, невдовзі потому, як стало відомо про збройові наміри Еквадору, Россільгоспнагляд раптово звернувся до влади Еквадору з проханням призупинити сертифікацію п'яти експортерів бананів через муху-горбатку. Потім відомство запросило низку європейських країн зупинити сертифікацію гвоздики з Еквадору, в якій знайшли квітковий трипс (ще одна шкідлива комаха). Тоді «РИА Новости» підрахувало, що Еквадор може втратити до $754 млн за рік, якщо Росія заборонить ввезення його бананів та гвоздик. Мабуть, подібні підрахунки зробили і в Еквадорі.
І ось практично синхронно з тим, як Еквадор передумав відсилати військову техніку в США, Россільгоспнагляд повернув право п'яти компаніям із цієї країни постачати банани до Росії.
І якщо «РИА Новости» не стала констатувати очевидний зв'язок цих подій, то багато прокремлівських ресурсів не могли відмовити собі у такому задоволенні.
На думку «Readovki», історія з Еквадором та бананами вчить тому, що шлях до серця країн лежить через гаманець.
Дуже прозорий взаємозв'язок між подіями відзначили у своїх коментарях і читачі «РИА Новости»: «Можна писати дисертацію на тему "Вплив виявлення мухи-горбатки у бананах на постачання озброєння».
Раніше повідомлялося, що Еквадор та США уклали домовленість про обмін радянського озброєння на сучасні зразки техніки. При цьому стару зброю планувалося передати Україні.