Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов пояснив необхідність запровадження цього правового положення тим, що дії РФ в Азовському морі є "актом військової агресії".
У зв'язку з ескалацією на Азові президент України Петро Порошенко скликав Військовий кабінет. На ньому було прийнято рішення про введення воєнного стану, стверджує Турчинов.
Як повідомлялося, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Керченську протоку росіяни заблокували танкером із вимкненою системою автоматичної ідентифікації.
Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському і Чорному морях.
Командування Військово-морських сил Збройних сил України наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Своєю чергою в ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко вказав на необхідність скликання президентом екстреного засідання РНБО у зв'язку із загостренням ситуації в Азовському морі та Керченській протоці.