Відсутність прогресу в боротьбі з корупцією та блокування процесу створення спеціалізованого антикорупційного суду - ключові невдачі президента Петра Порошенка за четвертий рік його діяльності, свідчать дані експертного опитування фонду "Демократичні ініціативи".
Поряд із цим експерти зарахували до серйозних невдач – повільний темп утілення реформ і неефективність деяких вже запроваджених реформ (медичної, податкової, пенсійної), а також вимогу щодо е-декларування антикорупційних активістів і неурядових організацій.
Основним завданням для президента у внутрішній сфері, на думку експертів, має бути ініціювання виборчої реформи в Україні. Експерти також порадили президентові здійснювати реальну боротьбу з корупцією, завершити судову реформу та сприяти створенню спеціалізованого антикорупційного суду.
На зовнішній арені Порошенку, на думку експертів, необхідно передовсім поглиблювати співпрацю з ЄС та забезпечувати виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Серед зовнішньополітичних пріоритетів експерти відзначили також потребу активізувати співпрацю з НАТО та поглиблювати співробітництво зі Сполученими Штатами.
Фонд "Демократичні ініціативи" 16–23 травня 2018 року провів експертне опитування "Четвертий рік президента Петра Порошенка". Метою опитування було з'ясувати думки експертів щодо основних досягнень і невдач Порошенка протягом четвертого року його каденції та узагальнити рекомендації експертів щодо його наступних кроків. Усього було опитано 55 експертів.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", проведеного серед 55 провідних політичних експертів, у 2018 році більшість опитаних цього року експертів (32) вважають, що скоріше за все, президент Петро Порошенко не буде обраний на другий термін, але певні шанси у нього є. Водночас майже третина експертів (16) схиляються до того, що Порошенко буде переобраний на другий президентський термін, але мають сумніви щодо цього. Тільки шість експертів абсолютно впевнені в тому, що Порошенко президентом вже не буде.