Експерт: КСУ має шанс скасувати судову реформу разом із конституційною
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 11:23
Поділитися
У Конституційного суду є шанс скасувати судову реформу в країні паралельно зі скасуванням конституційної реформи і поверненням президенту широких повноважень, пише у статті для «Дзеркала тижня Геннадій Друзенко з Інститут порівняльного публічного та міжнародного права ім. Макса Планка (Гайдельберґ, Німеччина).У Конституційного суду є шанс скасувати судову реформу в країні паралельно зі скасуванням конституційної реформи і поверненням президенту широких повноважень, пише у статті для «Дзеркала тижня» Геннадій Друзенко з Інститут порівняльного публічного та міжнародного права ім. Макса Планка (Гайдельберґ, Німеччина).«Партія регіонів у гонитві за відновленням для Януковича президентських повноважень кучмового зразку подарувала КС України унікальний шанс зіграти власну гру і в два ходи стати ферзем на політичній шахівниці країни», - переконаний експерт.
На його думку, Конституційний суд міг би одночасно скасувати як судову, так і конституційну реформи.
«КСУ має шанс одночасно скасувати дві реформи: як конституційну, так і судову. Скасування лише судової реформи потребувало б від суддів із Жилянської справжнього героїзму та готовності до конфронтації з головним на сьогодні центром влади в країні. Напевно такий демарш викликав би бажання «поставити суд на місце» через відкликання суддів із президентської або парламентської квоти, коригування закону про КС тощо», - констатує експерт.
При тому, на думку Друзенка, у разі, якщо КСУ поверне президентові ширші повноваження, партія влади може відмовитись від активних дій, спрямованих на збереження судової реформи.
«За визнання неконституційними законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження» та «Про судоустрій та статус суддів» чи бодай їхніх найбільш одіозних положень, ухвалене разом із царським подарунком повернення Януковичу кучмових повноважень, суддям точно «нічого не буде». Радше, зроблять публічним винним професора Портнова, офіційно відповідального за судову реформу», - вважає експерт.
Детальніше читайте в статті Геннадія Друзенко «Шанс для КС, або Ще раз про судову незалежність та солідарність суддів» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК