Експерт пояснив, як в Україні ефективно боротися з офшорами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт пояснив, як в Україні ефективно боротися з офшорами Федчишин розповів, як можна вирішити проблему офшорів © Flickr/Pictures of Money
На думку експерта, обмежити співпрацю з офшорами можливо, але повністю її припинити - ні.

Для того, щоб ефективно боротися з офшорами, потрібно приєднатися до ініціатив ОЕСР і максимально налагодити обмін інформацією з іншими державами, ініціювати внесення змін у податкові конвенції з низкою країн, а також приділяти більше уваги обміну інформацією в самій ДФС.

Про це DT.UA заявив Юрій Федчишин, експерт з питань податкової політики Інституту суспільно-економічних досліджень.

Також, на його думку, потрібно більш ефективно регулювати трансфертне ціноутворення.

"Поки ж в Україні правила трансфертного ціноутворення реально працюють лише щодо заповнення спеціальної звітності. Просто скопіювавши правила контролю ТЦУ ОЕСР, ми не одержали працюючого механізму, тому що наші податкова та правова системи не вміють із ним працювати. До того ж для застосування правил потрібні детальні методики, адже трансфертне ціноутворення передбачає аналіз біржових котирувань, зіставлення операцій різноманітних компаній, аналіз спеціалізованих цінових баз даних. За кордоном законодавство про трансфертне ціноутворення супроводжується детальними методиками на сотні сторінок, а в нас у цьому плані влада не допрацьовує", - зазначив експерт.

Читайте також: Садовий: Українці мають отримати від Порошенка чіткі відповіді щодо податків

Він зазначає, що міжнародний бізнес постійно шукає нові країни для своєї діяльності.

"Нині Естонія стала дуже популярною для цих цілей. Україна цілком могла би стати привабливою країною для міжнародного податкового планування. Ті самі Велику Британію, Австрію та Нідерланди іноді називають офшорами через те, що вони виступають посередниками між офшором і країною одержання прибутку. У нас хороша мережа податкових конвенцій. Як мінімум ми могли б передбачити законодавство щодо транспарентних осіб, трастів і холдингів. Але без реформи судової, правоохоронної та банківської систем, а також без реформи ДФС ми й свого реального бізнесу у країні не утримаємо", - заявив Федчишин.

Нагадаємо, 3 квітня Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

В матеріалах ICIJ ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створено три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Детальніше про бізнес Порошенка читайте в статті Юлії Самаєвої "Що не дозволено Юпітеру" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі