Прийнятий Верховною Радою закон про реінтеграцію (деокупацію) Донбасу не суперечить міжнародному праву, впевнений суддя Міжнародного кримінального трибуналу (2001-2005), посол Володимир Василенко.
"Схвалений закон з точки зору юридичної техніки і класичних правових доктрин не ідеальний, але він не суперечить Конституції України, не суперечить нормам міжнародного права в т.ч. і гуманітарного", - сказав він на прес-конференції в Києві.
На думку дипломата, також закон уточнив і конкретизував головні елементи правової позиції України в питанні відсічі збройної агресії Росії та подолання наслідків цієї агресії.
Зокрема, зазначає Василенко, Україна на законодавчому рівні закріпила формулювання щодо наявності агресії Росії в Україні, а також незаконну присутність озброєних військових формувань і регулярних російських військ на території Української держави.
"Я б сказав, що цей закон має історичне значення, оскільки він є конструктивною спробою створити правову основу для захисту наших національних інтересів в умовах російської агресії", - додав він.
18 січня Верховна Рада прийняла в цілому закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Закон підтримали 280 народних депутатів.
Згідно з законом, тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях "визнаються частині території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації і окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили і здійснюють загальний ефективний контроль".
"Правовою підставою для відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації і відновлення територіальної цілісності України є Конституція України, законодавство України стаття 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй", - йдеться в документі.