Заступник секретаря президії генради ЕР Юрій Шувалов заявив, що кандидатуру нинішнього російського прем'єра "ми розглядаємо в першу чергу при вирішенні питання про висунення кандидата від нашої партії на президентських виборах".
"Єдина Росія", що має більшість голосів у російському парламенті та законодавчих органах усіх регіонів, в 2008 році проголосила своїм лідером В. Путіна, хоча формально той навіть не був у партії.
Аналітики неодноразово зазначали, що ЕР не є самостійною політичною силою і в дійсності виконує вказівки правлячого тандему, тобто В. Путіна і президента РФ Дмитра Медведєва.
Члени російського правлячого тандему постійно заперечують, що між ними існує суперництво. Вони обіцяють домовитися між собою про те, хто з них висуне свою кандидатуру на президентських виборах, що призначені на початок 2012 року.
Однак заяви "дуумвірів" незмінно сприймаються як ознаки прихованого розколу тандему, і це повною мірою відноситься і до їх висловлювань на цьому тижні про можливості участі у виборах-2012.
У вівторок Д. Медведєв заявив, що він, можливо, буде домагатися переобрання, і остаточне рішення про це "буде прийнято в досить вже короткій перспективі".
Наступного дня В. Путін сказав, що ні він, ні Д. Медведєв не виключають для себе можливості участі у виборах, але рішення про це буде прийматися ближче до кінця 2011 року.
Незабаром після цього прес-секретар В. Путіна Дмитро Пєсков уточнив, що слова прем'єра не виключають навіть участі у виборах обох членів тандему.
У разі висунення кандидатури одного з них, як Д. Медведєву, так і В. Путіну перемога на виборах буде практично гарантована, враховуючи слабкість російської опозиції і контроль Кремля над телебаченням, що є основним засобом масової інформації для більшості росіян.
"Наша мета на 2011-2012 роки - парламентська більшість на думських виборах і перемога нашого кандидата на виборах президента РФ", - сказав Ю. Шувалов.
"У "Єдиної Росії" зараз - це єдиний адміністративний ресурс. Ясна річ, що вона на нього буде робити ставку", - сказав декан факультету прикладної політології московської Вищої школи економіки Марк Урнов.
Однак він підкреслив, що конфлікт у тандемі неминучий. "Він вже йде під килимом. Якщо його і вдасться погасити, то якимось внутрішнім рішенням тандему з приводу того, хто буде висуватися у президенти", - зазначив М. Урнов.