Дві третіх українців проти проведення виборів в умовах війни – соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Головними чинниками проти називають брак коштів та чинне законодавство. 

Лише 15% українців позитивно ставляться до ідеї проведення загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни. Натомість майже дві третини, або ж точніше 64% громадян,  ставляться до цієї ідеї негативно. Такі дані соціологічного опитування опублікував Центр Разумкова.

Прихильники ідеї проведення виборів під час війни обґрунтовують свою позицію необхідністю підтримки демократії в країні, необхідністю продемонструвати світові, що Україна є демократичною державою, необхідністю змінити владу чи хоча б оновити її, а також вважають, що проведення виборів сприятиме розгортанню дискусії в суспільстві про існуючі проблеми в країні і шляхи їх вирішення.

Натомість противники виборів у час війни зазначають, що в країні немає грошей на вибори, нагадують, що українське законодавство не дозволяє проведення виборів у період дії воєнного стану, вказують на проблематику  забезпечити безпеку учасникам голосування на неможливість під час воєнного стану дотримуватись стандартів демократичності виборів через тимчасове обмеження політичних прав і свобод громадян. Важливим аспектом є і неможливість організувати голосування на тимчасово окупованих територіях, можливість проблем для голосування тимчасово переміщених осіб за кордоном та неможливість організувати голосування військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у місцях бойових дій.

Водночас у разі,  якщо вибори все ж відбудуться, 15% відповіли, що голосуватимуть за вже існуючі політичні партії, 24% — за новостворені політичні сили, якщо такі будуть, а третина опитаних зазначила, що для них не матиме значення, чи новостворена це партія, чи вона існувала й раніше.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 27 вересня 2023 року методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії). Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вважає можливим провести вибори в Україні протягом 2024 року. Та для цього, за його словами, є дві умови: перша - внесення змін до законодавства, друга - додаткове фінансування від партнерів, адже "проводити вибори у кредит" він відмовляється. 

Докладніше про наміри влади щодо виборів читайте в статті Інни Ведернікової "Війна і вибори: яка перемога важливіша" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі