Дуда закликав прийняти Україну до НАТО, тоді як Шольц із Макроном були більш стримані

Поділитися
Дуда закликав прийняти Україну до НАТО, тоді як Шольц із Макроном були більш стримані © скриншот видео Youtube
Лідери країн пообіцяли підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно".

На зустрічі у Парижі президент Польщі Анджей Дуда закликав якнайшвидше прийняти Україну до НАТО, тоді як лідери Франції і Німеччини Еммануель Макрон та Олаф Шольц говорили про гарантії безпеки для Києва. Про це повідомляє Tagesschau.

«Україна чекає чіткого сигналу, чіткої перспективи членства», - заявив Дуда, висловивши сподівання, що саміт НАТО у Вільнюсі в липні принесе Україні «світло в кінці тунелю», якого вона так довго чекала.

Макрон і Шольц були більш стриманими. Шольц запевнив, що союзники продовжать тісні консультації з питання гарантій безпеки для України. За словами канцлера, Німеччина і Франція, а також США неодноразово прагнули до переговорів, щоб підготувати такий крок.

«Ми продовжуємо робити це дуже інтенсивно», - заявив Шольц.

Макрон сказав, що найближчі саміти ЄС та НАТО, будуть присвячені тому, як може виглядати майбутнє колективної безпеки.

Президент Франції і канцлер Німеччини запевнили, що НАТО надасть Україні всю підтримку, «на яку вона має право», і що союзники будуть підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно.

Шольц також підкреслив, що німецький уряд наразі робить все можливе, щоб забезпечити виробництво боєприпасів у Європі, а також підтримувати в робочому стані зброю, яку постачає Німеччина.

Раніше повідомлялося, що країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс, за даними The Wall Street Journal. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі