Місце та дата проведення другого раунду багатосторонніх переговорів щодо деескалації ситуації в Україні поки невідомі, але вони можуть відбутися до 25 травня, коли в Україні заплановано проведення першого туру позачергових президентських виборів, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.
"Поки що це рішення не прийнято (про місце і дату проведення переговорів), консультації між сторонами відбуваються, тому поки що про місце проведення і навіть проведення цієї зустрічі рано говорити", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс у понеділок, 5 травня на брифінгу в Києві.
Відповідаючи на питання про те, чи може відбутися другий раунд переговорів до проведення президентських виборів в Україні, представник зовнішньополітичного відомства сказав: "Це може бути до виборів".
За словами Перебийніс, "Україна була і залишається відданою женевським домовленостям". "Але ми категорично відкидаємо спроби російської сторони звинуватити Київ нібито у невиконанні домовленостей, і констатуємо, що сама РФ не зробила кроків для деескалації ситуації та виконання женевських домовленостей", - підкреслив він.
"Ми позитивно оцінюємо ініціативу проведення чергового раунду консультацій між сторонами Женевських домовленостей", - сказав Перебийніс.
За його словами, в даний час проходять консультації між усіма зацікавленими сторонами. "Ми вважаємо, що така нова зустріч, якщо будуть досягнуті домовленості про її проведення, повинна відбутися в тому ж форматі, як і женевська. Важливо також, щоб під час цієї зустрічі була проведена детальна оцінка виконання всіма сторонами женевських домовленостей. Крім того, на наше переконання, сторони на цій зустрічі повинні зосередити увагу на першочергових пріоритетах, які сьогодні дадуть можливість привести до деескалації ситуації... Таким пріоритетом є забезпечення проведення позачергових виборів президента 25 травня", - підсумував Перебийніс.
Як відомо, на чотиристоронній зустрічі в Женеві ЄС-РФ-США-Україна було прийнято угоду про те, що всі сторони в Україні повинні утримуватися від насильницьких дій, залякувань і провокацій, всі озброєні групи повинні бути роззброєні, всі незаконно захоплені будівлі повинні повернути їхнім власникам.
У понеділок, 5 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що вважає за потрібне організувати нову зустріч у Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні. "В останні кілька годин я провів безліч переговорів, під час яких я виступав за проведення других женевських переговорів", - сказав він. !zn
Читайте також:
У Женеві Україна, на відміну від Росії, не досягла жодного з поставлених завдань, - експерт
МЗС РФ розкритикувало проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня