Колишня представниця експрезидента-втікача Віктора Януковича увійшла до складу окружної виборчої комісії на Чернігівщині. За квотою «Голосу» (парламентська партія має двох представників) Світлані Александровій дісталася позиція заступника голови ОВК, повідомляє «РУХ «ЧЕСНО»».
Довибори на 206 окрузі призначили через смерть народного депутата Антона Полякова, вони відбудуться 27 березня.
Александрова представляла партію «За майбутнє» у Дніпровській міській територіальній виборчій комісії до кінця 2020 року. До того у цій же комісії вона була від «Батьківщини».
Під час парламентських виборів 2019 року працювала на Чернігівщині (210-й округ) від партії «Зелена планета», а під час виборів 2012 року була головою ОВК на Львівщині (118-й округ) від «Ліберальної партії».
Під час виборів президента у 2014 році на Львівщині була секретарем комісії від кандидата Юрія Бойка. У 2010 році на тій-таки Львівщині представляла Віктора Януковича.
Інша членкиня ОВК від «Голосу» – Алла Ващенко – у 2020 році балотувалася до Чернігівської міської ради від партії мера «Рідний дім».
«Якщо цього разу Кіра Рудик, яка контролює квоти своєї партії, офіційно з ЄС та УДАРом, що випливає з її присутності на з’їзді партії УДАР, то ще рік тому в ОВК Франківщини (округ 87) простежувалася геть інша співпраця», - наголошується у матеріалі.
Тут партія «Голос» мала квоту голови ОВК. Політсилу представляв спершу «чорний нотаріус» з Ірпеня, який втік під час підрахунку перед «мінуванням». Згодом з подачі партії відбулося затягування підрахунку голосів. Півтисячі голосів забрали клони, сотні бюлетенів зникли. Цього відриву було достатньо, щоб переміг кандидат «Слуги народу» Василь Вірастюк.
На прикладі 206-го округу можна зафіксувати тенденцію, за якою розвиватимуться майбутні парламентські вибори. З одного боку, нещодавно у Харкові Банкова пішла на змову з місцевими елітами: не виставила своєї кандидатури на мера, підігравши Ігорю Терехову. З іншого – є зародження й закріплення домовленостей між місцевими партіями, які взяли владу в обласних центрах, та майбутніми опонентами «слуг народу». І кейс «Рідний дім»/УДАР – перший такий публічний досвід. Тут важливо розуміти, якими засобами й методами не гребуватиме партія того ж таки Віталія Кличка в регіонах. Подробиці читайте у матеріалі Наталії Патрікеєвої та Ігоря Фещенка «Вибори нардепа на Чернігівщині: місцеві еліти обкатують союзи з майбутніми опонентами «слуг народу» у ZN.UA.