Кількість прихильників дострокових парламентських виборів протягом останнього місяця зросла з 72% до 88%. Водночас лише 8% громадян є противниками дострокових виборів до парламенту, хоча в травні таких було 18%, йдеться в новому соціологічному опитування соціологічної групи "Рейтинг"
82% опитаних вважають, що оскарження групою народних депутатів у Конституційному суді указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення дочасних виборів є не стільки захистом законності, як намаганням народних обранців продовжити свої повноваження хоча б на декілька місяців. Іншої думки у цьому питанні лише 9% респондентів.
Водночас 67% опитаних вважають, що новобраний парламент буде більш ефективним аніж попередній.
Підтримка дострокових виборів, віра в ефективність майбутнього парламенту та думки про намагання народних депутатів продовжити свої повноваження через оскарження рішення про розпуск Верховної Ради характерна для усіх вікових, регіональних та електоральних груп, за винятком прихильників партії "Європейська солідарність", які у свої більшості проти дострокових виборів та вважають, що майбутній парламент буде менш ефективним, а оскарження депутатами рішення президента про розпуск Верховної Ради у Конституційному Суді є захистом законності.
Опитування проводилось 8-12 червня серед 2500 респондентів від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.
Зазначимо, що прохідний бар'єр на виборах до парламенту на разі проходять п'ять партій: Слуга народу, Опозиційна платформа – За життя, Європейська Солідарність, Батьківщина та Голос.