«Допомагав уникати ескалації»: Гризлов оцінив вихід Кучми з ТКГ

Поділитися
«Допомагав уникати ескалації»: Гризлов оцінив вихід Кучми з ТКГ Кучма і Гризлов на переговорах Мінських
Також у Путіна нагадали, що саме Кучма підписував мінські угоди від України.

Російська сторона в Тристоронній контактній групі по Донбасу негативно сприйняла вихід Леоніда Кучми з ТКГ.

Про це російським ЗМІ повідомив представник Росії в ТКГ Борис Гризлов.

Зокрема, він впевнений, що Кучма міг згладити будь-які "шорсткості" переговорів, а його участь допомагало "уникати ескалації конфлікту на Сході України.

"Політичний досвід і особистий авторитет Леоніда Кучми були одними з тих чинників, які стримували активність Києва і в ряді випадків допомогли уникнути ескалації обстановки в Донбасі. Коли після зміни влади на Україні Леонід Кучма повернувся до складу контактної групи, це було позитивно сприйнято представниками Донецька і Луганська", – заявив Гризлов.

Російський політик окремо відзначив той факт, що під Мінськими угодами стоїть підпис саме Леоніда Кучми, а "інфраструктура переговорного процесу між Києвом і Донбасом створювалася і розвивалася за його безпосередньої участі".

Нагадаємо, 3 червня 2019 року, після перемоги Зеленського на президентських виборах, Кучма вдруге очолив делегацію України в Мінську. На пресконференції у Маріїнському парку 20 травня 2020 року Зеленський повідомив, що Кучма просив його передати повноваження голови української делегації у ТКГ віцепрем’єр-міністру з питань реінтеграції ТОТ Олексію Резнікову. 

За кілька днів до цього суд зобов'язав СБУ відкрити кримінальну справу через можливе вчинення державної зради представниками української делегації під час переговорів у Мінську. Ішлося про Андрія Єрмака та Леоніда Кучму.

На засіданні групи 11 березня, в якому брав участь Єрмак і заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, сторони підписали протокол про створення так званої консультативної ради з бойовиками та Росією у статусі стороннього спостерігача.

Цей протокол так і не було ратифіковано, і згодом українська сторона від цієї ідеї  відмовилася, увівши до складу ТКГ переселенців з Донеччини та Луганщини. Що викликало бурхливу реакцію Кремля та звинувачення у нібито «небажанні закінчити війну». Можна вважати, що в останню мить Київ успішно вислизнув із завбачливо розставленої Москвою пастки, втім, навряд чи вона була й буде останньою.

Поділитися
Дивіться спецтему: Нова українська делегація в Мінську
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі