Зокрема, голову суду Володимира Ушенка було позбавлено розгляду цивільних позовів - у програмі при розподілі таких справ навпроти його прізвища ставилася позначка «не слухає категорію». Таким чином, загальне навантаження на голову суду виявилося втричі меншим, ніж на його підлеглих: 22 справи замість 76-91.
Про це кореспонденту ZN.UA повідомили судді Калінінського районного суду, які визнали такі дії В.Ушенка порушенням закону «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу.
При цьому судді стверджують, що раніше, здійснюючи «ручний» розподіл справ, голова зловживав своїми повноваженнями. «Ми вітали появу автоматизованої системи, бо ручний розподіл справ створював нездорову атмосферу в колективі. Я працюю тут вже вісімнадцять років, і в мене склалося враження, що, розписуючи справи між суддями, голова керувався, головним чином, своїми симпатіями або антипатіями», - вважає суддя Любов Ткаченко.
До Генпрокуратури та Донецького територіального управління Державної судової адміністрації було направлено звернення з проханням провести перевірку.
Проте у ГПУ займатися цією справою відмовилися, пославшись на те, що цей випадок знаходиться за межами їх компетенції, а місцеве відділення ДСА на лист не відповіло.
Голова Калінінського райсуду В.Ушенко коментувати ситуацію відмовився, пославшись на зайнятість.
Зараз, за нашими відомостями, розгляди з приводу даного інциденту плануються в центральному офісі Державної судової адміністрації. Найближчим часом буде створено комісію, яка перевірить правильність використання системи автоматизованого документообігу у Калінінському районному суді м.Донецька.
Нагадаємо, затверджене Радою суддів положення про автоматизовану систему документообігу передбачає «об'єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з дотриманням принципів черговості, рівної кількості справ для кожного судді».
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Євгена Шибалова «Суддівські «хакери», або Реформа по-донецьки».