На сайті Верховної Ради оприлюднено попередній порядок денний наступного пленарного тижня. У розкладі на вівторок, 5 листопада, стоять одразу три законопроекти про звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко чи лікування за кордоном.
За даними джерел ZN.UA, базою, яка влаштовує Банкову, є законопроект №453а позафракційного Сергія Міщенка. Проект колишнього бютівця, що вже піддався критиці "Батьківщини", передбачає можливість для засуджених лікуватися за кордоном. При цьому час лікування в невідбутий строк покарання не зараховується, а приймаюча країна повинна гарантувати повернення засудженого.
Також у вівторок пропонується розглянути законопроект позафракційної Анжеліки Лабунської №3461, який також дає можливість засудженим лікуватися за кордоном.
Крім того, лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок внесли свій законопроект № 3479 "Про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини.
Нагадаємо, що звільнення Тимошенко є обов'язковою умовою для підписання в кінці листопада на саміті у Вільнюсі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Основною позицією Євросоюзу досі було помилування Тимошенко. Так, 4 жовтня спостерігачі від Європарламенту екс-президент Європарламенту Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
У свою чергу 17 жовтня президент України Віктор Янукович заявив, що готовий підписати закон, який дозволить Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон, якщо такий законопроект отримає схвалення парламенту. За його словами, у Раді вже розпочато процес підготовки документа, який дозволить вирішити цю проблему.
Варто також скасувати недавню заяву президента Польщі Бронислова Коморовського, який закликав українську владу і опозицію вирішити питання Юлії Тимошенко.
"Апелюємо в першу чергу до влади, але також і до опозиції, яка також несе відповідальність за подолання або неподолання цього важливого, але, напевно, вже останнього серйозного бар'єру на шляху України до західного світу", - сказав Коморовський.
Ця заява може свідчити про поступову зміну позиції Європи, яка може прийняти Тимошенко не вільною людиною, а безправною і "в кайданах". !zn
Читайте також:
Європарламент закликав українську опозицію підготувати закон для звільнення Тимошенко