Ряд громадянських активістів, волонтерів, ветеранів війни у Донбасі й інших небайдужих громадян приєдналися до голодування, що оголосила адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. У такий спосіб вони протестують проти зупинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.
"Станом на 26 листопада разом з Євгенією Закревською голодують уже восьмеро", - повідомила журналістка Ольга Худецька на своїй сторінці у Facebook.
22 листопада голодування разом із Закревською оголосили Михайло Шекета і Микола Королович з Мукачева.
25 листопада до них приєдналися ветеран АТО і поет з Дніпра Максим Музика, активіст партії "Голос" Микола Виговський, а також учасниця Євромайдана Любомира Кеплер.
Наступного дня голодування оголосила колега Закревської Марина Ліліченко. Вона також представляє в судах інтереси потерпілих майданівців і родичів загиблих учасників Революції Гідності.
Про відмову від їжі на знак протесту 26 листопада повідомили активіст, волонтер, ветеран АТО і "вбивця Аркадія Бабченка" Олексій Цимбалюк, а також ветеран з Харкова Сергій Бистров.
Адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування увечері 21 листопада через загрозу припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.
Перед цим адвокати сімей Героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.
3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.
Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.
Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
Уданий час в справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозру більш ніж 440 людям, обвинувальні акти щодо 288 скеровано до судів.