Про це у своїй статті для ZN.UA пише німецький експерт, екс-керівник Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс.
На його думку, «європейська функція» України полягає, в першу чергу, в мережі міжлюдських зв'язках, через які буде відбуватися «сплетіння» Росії з Європейським Союзом. «Європейська функція» Україна має нормативний компонент, а саме «транзит» демократичних принципів з Заходу на Схід. Україна може сприяти «осмосу», проникненню «європейських» політико-культурних концепцій до Росії, вважає німецький експерт.
«Якщо Європейський Союз залишить питання щодо свого східного кордону відкритим, то Москва буде його вирішувати, наповнюючи «нічийну землю» Україну російською присутністю - економічною і політичною. І поки Європейський Союз бачить в Україні лише «сусіда», а не майбутнього члена, Україна залишиться об'єктом конкуруючих претензій і тим самим джерелом нестабільності, навіть, може бути, джерелом конфліктів», - заявляє автор статті.
Тому, на його думку, Європейський Союз повинен заявити про свою принципову готовність надати Україні членство, як тільки вона виконає поставлені умови. Європейську Україні слід виділити з невдало сконструйованої Європейської політики сусідства, в якій її розташували нарівні з північноафриканськими і західно-азіатськими середземноморськими країнами. Замість цього ЄС повинен запропонувати Україні «приєднувальне партнерство». Перш за все в Угоді про асоціацію, про яку саме ведуться переговори, повинна бути зафіксована перспектива приєднання. На підставі досвіду центральноєвропейських країн період часу в 10-15 років є для підготовки до членства реалістичним, вважає експерт.
«Тільки тоді, коли Європейський Союз буде готовий відкрити для України перспективу інтеграції, він зможе впливати на внутрішній розвиток країни. Якщо ЄС буде обмежувати свої відносини лише вільною торгівлею з «сусідньою країною», тоді його зв'язки з Києвом стануть схожими на його зв'язки з Москвою. Не виключено, що подібні відносини президент Янукович представляє собі як кінцеву мету своєї політики «євроінтеграції». Тим не менш підписання Угоди про вільну торгівлю має бути прискорене, економічна інтеграція не залишиться без наслідків для політичних умов в Україні. Відповідно до марксистської тези: буття визначає свідомість», - пише автор.
Крім того, за його словами, Брюссель повинен прискорити переговори про лібералізацію візового режиму для громадян України: «У певному сенсі Європейський Союз зобов'язаний населенню України, яке не заслуговує (через п'ять років після помаранчевої революції) повернення в авторитарне минуле».
Представники Європейського Союзу також мають дати «президентському» уряду ясно зрозуміти, що «інтенсифікація діалогу» між Брюсселем і Києвом залежить від дійсного дотримання демократичних принципів. ЄС не вважає задовільним риторичне сповідування українським керівництвом «європейських цінностей».
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Вінфріда Шнайдера-Детерса «Європейська функція Україні, або Як Україна може стати "загальноєвропейським чинником"».