"Я рада, що були сигнали щодо того, що нас почули. Поки не бачила перейменованої посади цього представника. Хотіла б звернути увагу, що для нас важлива не лише назва посади, але й той комплекс повноважень, який для неї передбачений", - пояснила віце-прем'єр у коментарі "Інтерфакс-Україна".
За її словами, Україна чітко формулює перед собою завдання та відстоює національні та державні інтереси, включно з інтересами національних меншин. І в цьому контексті готова протидіяти блокуванню Угорщиною засідань комісії Україна-НАТО.
"Будемо зі свого боку розмовляти і з Угорщиною, і з усіма країнами-членами Альянсу, для того, щоб доводити власну позицію. І ми маємо розуміння наших аргументів і позицій з боку інших країн Альянсу", - пояснила Климпуш-Цинцадзе.
Вона також повідомила про те, що Україна продовжить слідувати власним зобов'язанням, зокрема щодо імплементації мовних норм закону "Про освіту".
Раніше урядом Угорщини було прийнято рішення створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садів Карпатського басейну. До сфери компетенції уповноваженого була віднесена й частина суверенної території України.
Міністерство закордонних справ України вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою офіційних роз'яснень. А заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар не виключив заборону на в'їзд Іштвану Греже, який обіймає цю посаду, якщо Будапешт не змінить назву посади і не надасть роз'яснень.