"Наш досвід підказує, що необхідно виконати чотири умови для ефективної імплементації Угоди про асоціацію. По-перше, необхідна чітка координація різних міністерств, які залучені, а це значить, що віце-прем'єр із питань євроінтеграції та Офіс із питань євроінтеграції повинні мати можливість координувати роботу всіх міністерств та відомств у цій сфері", - сказав він під час засідання уряду.
Другою умовою є участь у цьому процесі Верховної Ради, а також щорічно повинна створюватися "дорожня карта" для уряду та парламенту щодо пріоритетних заходів у цьому напрямку.
Мінгареллі зазначив, що учасники євроінтеграційного процесу та Представництво ЄС повинні збиратися щомісяця для обговорення процесу імплементації, визначати й усувати можливі перешкоди.
"Остання умова – це необхідність ефективної комунікації у питанні Угоди про асоціацію, яка повинна пояснити простим українським громадянам переваги, які СА може їм дати", - сказав глава представництва ЄС.
За словами віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, прийнятий урядом план передбачає 2016 завдань і близько 5 тис. заходів.
Нагадаємо, Угода про асоціацію Європейського Союзу з Україною в повному обсязі набула чинності 1 вересня 2017 року.