Для введення миротворців в Україні треба мир, але Росія цього не прагне ‒ Каллас

Поділитися
Для введення миротворців в Україні треба мир, але Росія цього не прагне ‒ Каллас © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Дипломатка зазначила, що Кремль не відступив від своїх цілей.

Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас заявила, що введення миротворчої місії в Україну наразі не на часі, оскільки Росія не демонструє бажання припинити бойові дії та йти на мирні домовленості.

Про це вона повідомила перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, пише "Голос Америки".

"Насамперед потрібен мир. Без нього говорити про миротворців немає сенсу. Але очевидно, що Росія не прагне до миру", — зазначила Каллас.

Вона підкреслила, що останні дії та заяви Москви, зокрема інтерв'ю міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова журналісту Такеру Карлсону, підтверджують незмінність агресивної позиції Кремля.

"Достатньо подивитися інтерв’ю Лаврова Карлсону, щоб зрозуміти: Росія не відступила від своїх цілей. Це не залишає простору для переговорів про миротворців", ‒ додала Каллас.

Зокрема 5 грудня у соціальній мережі Х опублікували інтерв'ю Лаврова з Такером Карлсоном. Під час розмови дипломат заявив, що Москва "не може миритися із ситуацією, коли зберігається українське законодавство, що забороняє російську мову, російські медіа, російську культуру та Українську православну церкву".

У Європейській комісії вже відреагували на ці заяви, назвавши їх "відвертою дезінформацією та маніпуляцією".

Також Лавров перерахував умови, за яких РФ погодиться на припинення війни в Україні: відмова від НАТО та окупованих територій, публічне скасування указу про недопустимість переговорів з Путіним та ліквідація законів, які забороняють російську мову, культуру та релігію. Він наголосив, що Заходу під час укладання угоди для нашої держави також потрібно буде зважати на "реалії на землі". 

Нагадаємо, видання Rzeczpospolita писало, що президент Франції Еммануель Макрон збирався обговорювати з польським прем'єром Дональдом Туском план європейської миротворчої місії, яка б зберегла суверенітет України в рамках можливої ​​угоди за посередництва Дональда Трампа. Ця місія має гарантувати, що Кремль у майбутньому не порушить можливе припинення вогню та встановлену лінію розмежування.

Чи в Європі справді обговорюють відправлення західних військовослужбовців в Україну? Так. І Київ неабияк у них зацікавлений. Однак на шляху до реалізації цієї ідеї чимало перешкод.

Чому так важлива поява європейських військових у нашій країні, в статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" пише Володимир Кравченко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі