Для "Слуги народу" настали важкі часи – Rzeczpospolita

Поділитися
Для
Більшість українців вважають, що країна рухається «в неправильному напрямку».

Через погіршення економічної ситуації вже половина українців не довіряє президенту Володимиру Зеленському, пише Руслан Шошин в п'ятничному номері газети Rzeczpospolita, посилаючись на дані опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка. Довіра до Зеленського на рівні трохи вище 40 відсотків.

Газета нагадує, що це найгірший показник Зеленського з травня минулого року. Ще у вересні Зеленському довіряли до 73% українців, а в листопаді вже на 21% менше - 52%.

Крім того, майже 70% українців вважають, що Україна рухається «в неправильному напрямку».

Підтримку втрачає і партія Зеленського «Слуга народу», за яку проголосували б на кілька людей понад 30% опитаних, в той час як на тогорічних виборах вони зібрали 43% голосів.

Другий в опитуванні йде проросійська «ОПЗЖ», за яку хотів би проголосувати майже кожен п'ятий повнолітній українець - 18%.

Зеленський досі спілкується з суспільством через короткі відео в інтернеті. А київські аналітики, проте, стверджують, що українці все менше дивляться на демонстрацію діяльності президента і все більше стурбовані вмістом своїх гаманців.

«Суспільство покладало великі надії на минулий рік, але жодних конкретних успіхів не було. Економіка почала звужуватися ще до пандемії, промисловість застопорилася в кінці минулого року. З цієї причини уряд Олексія Гончарука було відправлено у відставку на початку березня», - сказав Rzeczpospolita політолог з« Центру Разумкова »Віктор Замятін (цитата за виданням «Польське радіо»).

Газета пише, що у квітні середня зарплата в Україні склала 10400 гривень, а це менше, ніж в грудні 2018 року. Дані за травень, коли епідемія вже встигла паралізувати всю країну, Мінфін України поки не опублікував.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований проєкт рекомендацій щодо підвищення прожиткового мінімуму в Україні. Зокрема, голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова пропонується підвищити прожитковий мінімум для працездатних громадян до мінімальної зарплати. При цьому неоподатковуваний мінімум також хочуть підняти до рівня нового прожиткового мінімуму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі