Портал держпослуг «Дія» може стати ідеальним полем для фальсифікації виборів, пише авторка «Дзеркала тижня» Олена Болтушкіна у статті «Дія»: про що не розповідають українцям».
«Сьогоднішня «Дія» — лише яскрава популістська обгортка для тих самих іржавих державних механізмів. І в найкращому випадку вона просто ускладнює й відкладає на роки якісну цифровізацію. У найгіршому — стає зручним інструментом як для російської розвідки, так і для узурпації влади. Останній ризик є величезним навіть для сильних демократій», — йдеться у статті.
Саме тому, пояснює авторка статті, за першою в світі «державою у смартфоні» зі щирою цікавістю (і попкорном) спостерігають розвинені держави.
«Адже Україна добровільно стала полігоном для випробування ідейно-технологічного комплексу, який ніхто до нас не наважився перевірити на собі. То що ж може піти не так?» — пише Болтушкіна.
За інформацією ZN.UA, наразі профільна громадськість та інші ІТ-спеціалісти з-поза команди президента ставляться до ідеї електронних виборів вкрай негативно.
«Несистемна цифровізація та закритість створюють ідеальне поле для зловживань, невідстежуваного перерозподілу голосів, створення «потрібної» картинки — під виглядом, звісно, високотехнологічної демократії. Такої, приміром, як у Росії, де під час нещодавніх виборів влада отримала свій е-електоральний зиск із тимчасово окупованих українських територій. Це дешевше, легше і зручніше, ніж фальсифікувати по-старому», — пояснюється у статті.
Запровадження електронних виборів в Україні Міністерство цифрової трансформації анонсувало під час з'їзду партії «Слуга народу» в Трускавці. Це входить до плану реформ до 2023 року.