Серед вже зареєстрованих та потенційних учасників передвиборчої кампанії на пост президента є 14 чинних народних депутатів. За даними дослідження Комітету виборців України дванадцять політиків систематично ігнорували голосування в парламенті, троє – майже не з'являлися в Раді, четверо – так і не стали авторами жодного прийнятого закону.
Майже в усіх кандидатів низькі показники участі в голосуваннях. Найвищий результат у Віктора Кривенка, який взяв участь у 55% голосувань парламенту, та Олега Ляшка із 50% голосувань. Ольга Богомолець взяла участь у 37% голосувань, Сергій Каплін - 36%, Олександр Шевченко – 30%, Юлія Тимошенко – 25%, Віталій Купрій – 17%. У інших кандидатів показники ще нижчі: Сергій Тарута взяв участь в 12% голосувань, Олександр Вілкул – 11%, Вадим Новинський – 8%, Михайло Добкін – 6%, Юрій Бойко – 4%, Андрій Білецький – 4%. Найнижчий результат в Євгена Мураєва, який взяв участь лише в 2% голосувань Ради.
Також частина кандидатів майже не з'являлися на пленарних засіданнях Ради. А. Білецький був письмово зареєстрований лише на 17% засідань, Є. Мураєв – 29%, О. Вілкул – 47%. У О. Богомолець показник на рівні 66%, С. Тарути - 68%, В. Купрія – 72%, В. Новинського – 73%, Ю. Тимошенко – 78%, С. Капліна – 79%, В. Кривенка - 80%, О. Шевченка – 83%, О. Ляшка – 85%. Майже не пропускав засідання Ю. Бойко – 95% відвіданих.
Як відомо, в Україні з 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія. Вибори глави держави призначені на 31 березня. Партії можуть висувати кандидатів або ж громадяни можуть самовисуватися до 3 лютого, а останній день реєстрації - 8 лютого 2019 року.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".