Деякі кандидати, які не проводять виборчу кампанію, продали свої квоти і делегували технічних членів до виборчкомів. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. За його словами, такі члени комісій можуть стати проблемою на виборах.
"Наші звіти показують, що на сьогодні в середньому в окружкомі є 37 членів комісії, причому офіційна кількість кандидатів залишається 39. Іншими словами, ті кандидати на пост президента, які проводять "нульову" кампанію (без агітації та зустрічей з виборцями), активно продали свої квоти і делегували технічних членів до виборчих комісій різних рівнів", - сказав Кошель.
Велика кількість технічних членів може бути саме в дільничних виборчкомах, вважає директор КВУ. На його думку, безліч комісій можуть контролюватися технічними членами, які працюють в інтересах лідерів президентських перегонів.
Деякі штаби кандидатів розсилають своїм членам комісій "пам'ятки" щодо дій, в яких є тези, що вказують на можливі зловживання. Зокрема, йдеться про докази участі технічних членів виборчкомів, а також про можливі фальсифікації під час роботи виїзних комісій для голосування на дому, відзначають у КВУ.
За словами Кошеля, до списків голосуючих на дому включено 900 тисяч виборців, тому контроль за голосуванням за місцем проживання для осіб, яким важко пересуватися, є важливим компонентом виборчої кампанії.
Загалом в Комітеті головними проблемами цих виборів називають тіньове фінансування, незаконну агітацію та технології підкупу виборців.
Раніше редактор The Newsroom Оксана Денисова у статті для DT.UA писала про те, що попередній аналіз списку претендентів на президентську посаду вказує на наявність у Петра Порошенка близько 20 технічних кандидатів, кожен з яких матиме своїх представників у виборчих комісіях, а Юлія Тимошенко таких кандидатів має вісім. За даними DT.UA, за рахунок технічних кандидатів 3–4 тисячі з майже 30 тисяч дільничних виборчих комісій мають бути повністю укомплектовані "людьми Порошенка".
Детальніше про виборчі технології в Україні читайте в статті Ярини Бусол "Виборчі маніпуляції і як з ними боротися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".