Отримавши повноваження і фінанси у межах децентралізації, громади почали не просто вимагати збільшення частки податків, вони почали рахувати гроші і оцінювати якість їх вкладення самою державою.
«Децентралізація сформує потужний суспільний запит на захист і справедливе правосуддя», - заявив в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
Настане момент коли черговий високопосадовець нагадає про необхідність утримувати поліцію, суди і армію, а громади запитають про якість того, за що вони платять державі.
«Тут ідеться вже про філософію реформи. І я буду дуже радий, якщо її результатом стане, зокрема, і жорстка вимога громад до центральної влади забезпечити реальні реформи правоохоронної і судової системи. Ідеться про формування потужного соціального запиту на захист і справедливе правосуддя», - наголошує міністр.
Коли запрацює такий фідбек, українці житимуть в іншій країні, вважає він. Верховенство права створить безумовні передумови і для інших важливих реформ, і цей момент стане «квінтесенцією реформи».
Більше про успіхи та проблеми децентралізації в Україні читайте в першій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з Олексієм Чернишовим для читачів ZN.UA.