Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус увечері в понеділок, 8 лютого, був допитаний детективами Національного антикорупційного бюро, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Допит тривав з 17:00 до 19:30.
За словами Абромавичуса, НАБУ планує ще кілька разів допитати його.
"Мінімум ще три зустрічі відбудеться найближчим часом. Будемо збирати далі фактаж, думаю, будуть викликати на допит інших якихось людей", − повідомив міністр журналістам, підкресливши, що "це ненормально, коли окремі депутати та деякі політики хочуть мати своїх заступників у міністерствах".
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
5 лютого, Абромавичус назвав імена трьох людей, яких йому у різний час "настійно рекомендували" в якості заступників.
"Випадок з Пінькасом (Сергій Пінькас – перший заступник секретаря РНБО – ред.) був ще три місяці тому. Мені настійно говорили: "Розберися". Зараз був Пасішник (Андрій Пасішник – виконавчий директор НАК "Нафтогаз" − ред.) на зама. Був і такий собі товариш Тетерук, 1960 року народження", − уточнив глава МЕРТ. Пінькас і Пасішник заперечують факти протекції з боку кого-небудь із впливових політиків.
Як пише Юлія Мостова у статті "За ширмою" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", скандал, що вибухнув внаслідок прес-конференції Абромавичуса, повинен був пересмикнути розклад внутрішньовладних воєн в Україні, бо оперативність реакції послів G-7, МВФ і Держдепу явно свідчила про витончення терпіння донорів і кураторів. "Нічого подібного", - йдеться в статті.
За словами автора статті, Петро Порошенко не залишив план змінити прем'єра. "Скандал з Абромавичусом і Кононенко лише підштовхнув його до думки про те, що потрібно діяти швидше, не розмазуючи кадрові рішення на весь березень", - йдеться в статті.