Причетність детектива НАБУ Олександра Клименка до розслідування справи щодо заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який є фігурантом корупційної справи, частково була стимулом до його участі в конкурсі на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
В інтерв’ю «Українській правді» Клименко розповів, що через зайнятість усіх керівних посад в Національному антикорупційному бюро він фактично не мав можливостей кар’єрного росту, тому вирішив спробувати себе на посад керівника САП, яка на той час стала вакантною.
«Частково так. Якби на той момент, на момент розслідування справи, я був керівником САП, я би зробив абсолютно інші речі, вчинив би зовсім по-іншому», - відповів детектив на уточнення, чи мала на це рішення вплив його участь у справі Татарова.
Він додав, що у САП на той момент задіяли не усі ресурси для розслідування інкримінованих Татарову правопорушень.
«Навіть будучи на місці не керівника САП, а виконуючого обов'язки, як Грищук, я зробив би все по-іншому. Це, так би мовити, процесуальні хитрості. Але на мою думку, уникнути протидії можливо було, навіть з тим ресурсом, який ми мали на той момент», - сказав Клименко.
Він зазначив, що Антикорупційна прокуратура за головування виконуючого обов’язки Максима Грищука не виконує на повну свої ресурси, бо 60 направлених за рік до суду проваджень при 50 прокурорах САП є недостатнім показником роботи.
Клименко також додав, що позиція керівника САП має бути абсолютно аполітичною для ефективної роботи органу.
«Треба щоб це був аполітичний керівник, який не лобіював, не притісняв в інтересах будь-якої політичної сили, а був абсолютно незалежним», - зазначив він.
Нагадаємо, що працюючи в Офісі президента, Татаров став фігурантом корупційної справи. У грудні 2020 року прокурори САП оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах колишнього депутата та голови корпорації «Укрбуд» Максима Микитася.
Хабар призначався судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.
Справу Татарова спочатку незаконно вивели з підслідності НАБУ (хоча розслідуванням корупційних злочинів має займатися саме антикорупційне бюро), а потім «злили» у судах. Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб, читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.