Деталі законопроекту про імпічмент: за що можуть усунути президента України

Поділитися
Деталі законопроекту про імпічмент: за що можуть усунути президента України Для того, щоб звинуватити президента, Рада повинна провести таємне голосування за допомогою бюлетенів
Україна має в законодавстві поняття імпічменту глави держави, але ні процедури, ні механізму імпічменту досі не існувало.

Президента України можуть піддати процедурі імпічменту у разі вчинення ним державної зради або тяжкого злочину, сказано у тексті законопроекту про імпічмент президента, внесеного до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським.

Рішення про винесення звинувачення президента України приймається на підставі висновків спеціальної слідчої комісії, яка формується для вивчення обставин справи і наділена широкими повноваженнями. Для того, щоб звинуватити президента, Рада повинна провести таємне голосування за допомогою бюлетенів. Звинувачення президента вважається таким, що відбулося, за наявності конституційної більшості – 300+ депутатських голосів.

При цьому передбачено, що відставка президента з посади за власним бажанням є підставою для припинення процедури імпічменту на будь-якій стадії, а також для закриття відповідних проваджень у Конституційному та Верховному Суді.

Читайте також: Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про зняття недоторканності з депутатів

Як повідомлялося, у червні Верховна Рада 8 скликання не стала включати до порядку денного сесії президентський законопроект "Про особливу процедуру усунення президента України (імпічмент)", внесений Володимиром Зеленським минулого тижня. Новели законопроекту дублюють відповідні норми Конституції положення регламенту Верховної Ради.

У той же час, 6 червня Рада підтримала в цілому закон про тимчасові слідчі комісії, який регламентує їх дії в рамках процедури імпічменту і саму процедуру. Законопроект було зареєстровано групою народних депутатів ще в 2014 році, проте було прийнято в першому читанні лише у 2019.

12 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій передав законопроект на підпис президенту, який був зобов'язаний розглянути і підписати його у 15-денний термін, чого, звичайно ж, зроблено не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі