Десять кроків для перемоги: експерт Українського інституту майбутнього звернувся до Зеленського

Поділитися
Українська армія має бути готова до наступу і відбиття територій.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант звернувся до президента України Володимира Зеленського, запропонувавши низку кроків, що допоможуть виграти війну з Росією.

На думку експерта, коригування також потребують і деякі вжиті заходи з відбиття російської агресії.

«Війна затягується і позитивного закінчення не видно. Росія поступово просувається вперед. Це тотальна війна і вона може тривати ще багато-багато місяців.  Путін не здасться лише тому, що ми на це сподіваємось. Ми повинні виграти цю війну, а це означає відбити території силою. Це означає, що армія має бути перебудована під цю задачу», - наголошує Грант.

Що пропонує експерт:

  1. Створити воєнний кабінет з найкращих мізків у цій країні, відкинувши політику. «Необхідна чітка стратегія, як виграти, а не просто хоробро програти. Найкращі уми мають написати її до кінця цього тижня», - зазначає він.
  2. Перезапустити промисловість на заході, повернувши до роботи на виробництві, у харчовій промисловості чи сільському господарстві тих, хто зараз перебуває у лавах тероборони.
  3. Утворити потужну урядову організацію на західних кордонах щоб пришвидшити надання допомоги, військову підтримку і бізнесову діяльність (це вимагає урядового міністра, який не сидітиме в кабінеті в Києві).
  4. Розпочати будівництво дешевого житла для біженців на заході за прикладом інших країн, які втілювали аналогічні програми в роки Другої світової війни.
  5. Харчова промисловість потребує чіткого розуміння щодо податків і фінансів, щоб виробляти все необхідне на цей та наступні роки.
  6. Переосмислити використання національної робочої сили.

«Не має сенсу тримати керівників з хорошим бізнесовим мисленням з рушницями на блокпостах. Так війну не виграєш. Це тупо. Ми потребуємо доктрини щодо використання робочої сили – хто що має робити, коли і навіщо. Розумні люди можуть бачити, що це зараз робиться неправильно. Це де мотивує»,  - пояснює експерт.

  1. Потрібна потужніша і швидша система закупівель. На думку експерта, весь цей процес для оборони варто доручити бізнесменові. Це хороше місце застосування для досвідчених людей з бізнесу.
  2. Військовим потрібен політичний радник на повну зайнятість у ставці, щоб відслідковувати плани та перевіряти, чи вони політично відповідають нагальним потребам.

«В жодній війні не можна дозволяти лише військовим вести війну самостійно. Війни – це політика і вони потребують моніторингу 24/7 з боку уряду. Політичні цілі мають бути зрозумілими для всіх командирів», - наголошує Глен Грант.

  1. Армію необхідно оживити, а роздуту терборону – скоротити. Потреби армії мають бути важливіші за потреби ТрО. Зі всіх резервів, обладнання і поставок потрібно створити другу армію для контратаки.

Це також означає зміни у військовій командній структурі. На рівні командування витрачається занадто багато часу на війну сьогодні, і не достатньо – на те, коли і де воюватимемо завтра.

  1. Запустити належну інформаційну систему, щоб правдиво повідомляти громадськості, що відбувається. «Сьогодні занадто багато політичного чтива і просто їжі для мас. Потрібна правда, а не радянський піар», - підсумував експерт.

Кожен день війни для України коштує набагато більше, аніж для Росії. Так, в абсолютних цифрах втрати російської економіки непорівнянні з нашими, але важливість цих втрат для економіки та життєдіяльності Росії набагато менша.

Відтак, Путіну зараз найцікавіше «підвісити ситуацію», розтягнути війну на 3–5 місяців. Що має робити Україна, аби завадити агресорові затягувати на нашій шиї енергетичний зашморг, пояснює Михайло Бно-Айріян у статті «А який у нас план «Б» у разі затягування війни» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі