На переговорах у Парижі США і Росія підтвердили своє прагнення шукати дипломатичне вирішення кризи в Україні. Про це заявив глава держдепартаменту США 3.
Держсекретар зазначив, що серед тих пропозицій, які висловили США - забезпечення прав національних меншин, врегулювання мовних проблем в Україні, залучення міжнародних спостерігачів, інклюзивна конституційна реформа, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і провокаторів.
Керрі заявив, що жодних рішень про Україну не можуть приймати без участі легітимного уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком, з яким Керрі, за його словами, розмовляв раніше у неділю.
Держсекретар повідомив, що США консультуються з урядом України щодо кожного питання при переговорах з Росією.
За словами Керрі, уряд України рухається вперед шляхом болючих, але потрібних реформ і міжнародне співтовариство буде підтримувати його на цьому шляху.
Держсекретар зазначив, що серед пропозицій щодо деескалації, які зробили США, відведення російських військ від кордону з Україною.
За його словами, присутність цих військ створює атмосферу страху і залякування та не створює позитивного клімату, який так потрібен Україні у даний час.
Керрі заявив, що під час відвертої бесіди з Лавровим він назвав дії Росії "незаконними" і підкреслив, що Росія знаходиться, як він висловився, на "неправильному боці історії".
Тим не менш, на думку Керрі, Лавров висловив бажання Росії підтримати Україну в її перехідному періоді.
Відповідаючи на питання про можливість федералізації України, як це пропонує Росія, Керрі заявив, що самі українці повинні приймати рішення з цього приводу. "Вирішувати це без українців було б неправильно", - зазначив він. !zn