Депутатів викликають до ДБР на допити через призначення Гройсмана прем'єр-міністром – "Схеми"

Поділитися
Депутатів викликають до ДБР на допити через призначення Гройсмана прем'єр-міністром – ДБР відкрило справу щодо Порошенка, Парубія і Гройсмана за заявою соратників Медведчука © Верховна Рада
Заяву в ГБР написали пов'язані з Медведчуком депутати Шуфрич і Німченко.

Народні депутати отримують повістки на допит у Державному бюро розслідувань у справі про "захоплення влади". Кримінальне провадження було зареєстровано 7 червня за заявою народних депутатів Нестора Шуфрича і Василя Німченка, пов'язаних із Віктором Медведчуком. Вони стверджують, що висунення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра нібито було незаконним через відсутність парламентської коаліції, повідомляє "Радіо Свобода".

Кілька депутатів Верховної Ради восьмого скликання розповіли журналістам проекту "Схеми", що їх викликають на допити.

У свою чергу, ДБР підтвердили, що Бюро "перевіряє можливе вчинення кримінальних злочинів службовими особами, які займають відповідальне становище в органах державної влади, під час подання на призначення прем'єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України".

Провадження відкрито за ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) і ч. 2 ст. 364 (вчинення службового зловживання шляхом використання посадовою особою наданої їй влади чи службового становища) Кримінального кодексу України.

DT.UA вже повідомляло про звернення Василя Німченка і Нестора Шуфрича до ДБР. Парламентарі, пов'язані з Віктором Медведчуком, стверджують, що п'ятий президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій і прем'єр-міністр Володимир Гройсман "діючи спільно, у змові, з прямим умислом на захоплення неконституційним і незаконним способом державної влади (...) вдалися до зловживання службовим становищем і прямого порушення конституційних норм...". За твердженням заявників, Порошенко, Парубій і Гройсман нібито вчинили "злочини, що полягають у захопленні державної влади, змові з її захоплення, зловживанні владою і службовим становищем". На думку Німченка і Шуфрича, на момент призначення нового голови уряду, у Верховній Раді нібито вже була відсутня коаліція депутатських фракцій, яка, згідно з Конституцією, має виключне право висувати кандидатуру прем'єр-міністра.

Звернення надійшло до ДБР до винесення Конституційним судом рішення щодо указу Володимира Зеленського про розпуск Ради і дострокові вибори.

"Але тепер депутатське звернення стає для згаданих у ньому осіб більш небезпечним. Оскільки вердикт КС побічно підтвердив відсутність у Раді коаліції. Чому побічно? Тому що прямої відповіді в рішенні немає. КС підтвердив конституційність президентського указу, але чітко сказати - була коаліція чи ні - не зміг, точніше, не захотів", - пише Вікторія Морозова у своєму матеріалі для DT.UA.

Докладніше читайте в статті "Про неминуче" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі