Депутати Європарламенту розійшлися в думках з приводу нової влади в України
14 сiчня, 2011, 12:18
Поділитися
Депутати від різних партій в Європейському парламенті, під час обговорення України 20 жовтня, розійшлися в думках щодо української влади: одні говорять про порушення демократичних свобод, інші - про необхідність дати можливість новій владі провести модернізацію країни.Депутати від різних партій в Європейському парламенті, під час обговорення України 20 жовтня, розійшлися в думках щодо української влади: одні говорять про порушення демократичних свобод, інші - про необхідність дати можливість новій владі провести модернізацію країни.«Ми бачимо авторитарний режим, який найбільше відповідає китайському, ніж західному підходу», - вважає Майкл Галер (група Європейської народної партії).
У своєму виступі він заявив про зниження рівня свободи преси, перевищенні повноважень Службою безпеки України і сказав те, що відбувається в Україні нагадує «дежавю».
Водночас, Адріан Северін (група соціалістів і демократів) нагадав, що нинішнє українське керівництво було обрано демократичним шляхом. «Я вірю, що сьогодні - час направити це керівництво, забезпечити, а не обговорювати з перших хвилин його каденції його переваги та вади», - сказав він.
Северин також висловив думку, що реальна проблема дискусії щодо України полягає в самих депутатах Європарламенту. «Ми зайшли занадто далеко, розділяючи цю країну на прозахідну та просхідну, і зараз у нас проблема, коли " прозахідні " не у владі, ми не визнаємо можливості допомоги так званим " просхідним " у просуванні до їх європейських очікувань. Тому я думаю, що сьогодні це реальна проблема цієї дискусії, і я вірю, що ми повинні зрозуміти, що справжні проєвропейці - це проукраїнці, ті, які здатні принести верховенство права, демократію і європейську модернізацію в свою країну», - підкреслив депутат-соціаліст .
Він також закликав відкласти голосування з резолюції через майбутні вибори і поточні переговори з ЄС щодо угоди про асоціацію. «Ми не повинні приймати резолюцію посеред політичного процесу», - зазначив Северін.
У свою чергу, депутат Ребекка Харм (фракція «зелених») також висловила стурбованість щодо недемократичного розвитку України. «Мені надходить багато повідомлень про падіння рівня свободи слова, а також про постійний тиск на людей з неурядових організацій», - сказала вона, згадавши в цьому контексті і діяльність СБУ.
Крім того, Харм висловила впевненість у присутності «систематично поширюваного» російського впливу в українській економіці, енергетичній сфері та інших секторах.
Як повідомлялося, Єврокомісія висловила стурбованість повідомленнями про погіршення ситуації з фундаментальних свобод і демократичних принципів в Україні.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК