Депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя – ЦПК

Поділитися
Депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя – ЦПК Рада продовжує розглядати судову реформу Зеленського
Правка надавала вирішальне слово щодо звільнення недоброчесних членів міжнародним експертам.

Депутати Верховної Ради, розглядаючи законопроєкт №1008 про внесення змін до деяких законів щодо діяльності органів суддівського врядування, провалили голосування за важливу правку, повідомляє "Центр протидії корупції" (ЦПК). Міжнародні експерти мали отримати вирішальне слово під час рішення щодо звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

"Рішення про звільнення члена ВРП вважається прийнятим, якщо подання не буде відхилене на спільному засіданні Вищої ради правосуддя та Комісії з питань доброчесності та етики більшістю голосів учасників засідання за умови, що за це проголосувало принаймні два міжнародні експерти – члени Комісії з питань доброчесності та етики", - йшлося у правці №195 депутата Миколи Стефанчука до законопроєкту №1008.

Профільний комітет погодив цю поправку, але сьогодні голова комітету Ірина Венедіктова поставила цю поправку на підтвердження у залі Ради й вона не набрала достатньої кількості голосів.

У ЦПК зазначають, що без цієї правки рішення про своє звільнення прийматимуть самі члені Вищої ради правосуддя. Експертка ЦПК Галина Чижик вказує на те, що без вирішального слова міжнародних експертів в етичній комісії засідання будуть фікцією, бо члени ВРП не голосуватимуть за своє звільнення.

Згідно із законопроєктом, до Комісії з питань доброчесності та етики мають входити три члени ВРП та три міжнародних експерти.

Нагадаємо, запропонований президентом Володимиром Зеленським законопроект №1008 "Про внесення змін у деякі закони України щодо діяльності органів суддівського управління" був прийнятий у першому читанні 12 вересня. Він скорочує склад Верховного Суду вдвічі – з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію чесноти та етики, розширює перелік посад, на які поширюється люстрація, включно із ВККС, ВРП та іншими судовими органами, раніше для люстрації недосяжними.

11 вересня низка положень законопроекту №1008 зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука. Дипломати відзначили, що скорочення кількості суддів Верховного суду є необґрунтованим, а поширення люстрації на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів є взагалі безглуздим і неефективним. На думку послів, серйозного доопрацювання потребує також законопроект 1032 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів по реформі органів прокуратури".

Пізніше Рада Європи також вказала на низку недоліків у законопроєкті про внесення змін у діяльність органів суддівського управління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі