Депутати пропонують ввести штрафи за кнопкодавство від 8,5 до 51 тисячі гривень

Поділитися
Депутати пропонують ввести штрафи за кнопкодавство від 8,5 до 51 тисячі гривень © kmv.gov.ua
Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за неперсональне голосування парламентаріїв.

Ряд депутатів пропонує Верховній Раді ввести штрафи за "кнопкодавство" - голосування за інших депутатів, відповідний законопроект №2064 зареєстрований в парламенті.

Законопроектом пропонується внести зміни, які передбачають введення відповідальності народних депутатів і депутатів місцевих рад за невиконання ними обов'язків щодо особистого голосування.

Авторами ініціативи стали народні депутати Юрій Дерев'янко, Борислав Береза Володимир Парасюк (всі - позафракційні). На сайті верховної ради текст законопроекту поки відсутній.

У той же час, прес-служба Дерев'янко з посиланням на пояснювальну записку нагадує, що "у Верховній Раді України склалася стійка практика голосування народними депутатами не особисто - замість інших депутатів. Внаслідок цього, з використанням карток інших депутатів для голосування за допомогою електронної системи, "кнопкодавами" був прийнятий цілий ряд законів".

Автори ініціативи звертають увагу, що при цьому до порушників процедур голосування, встановлених Регламентом Верховної Ради України, не вживаються заходи реагування. Як наслідок, відчуваючи свою безкарність, народні депутати продовжують практику неперсонального голосування. Автори законопроекту відзначають, що подібна проблема існує і в органах місцевого самоврядування.

Проектом закону пропонується конкретизувати обов'язки народного депутата, а також встановлюється обов'язок депутатів місцевих рад щодо особистого голосування.

зокрема, документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 365-3, встановивши, що на депутатів, які особисто не беруть участі в голосуванні шляхом використання своєї картки народного депутата, або використовують картки іншого народного депутата, накладається штраф у розмірі від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 тисячі гривень). Крім того, порушники позбавляються права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до п'яти років.

Разом з тим пропонується також доповнити новою статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення статтею 188-46. Вона стосується депутатів місцевих рад, яким за невиконання обов'язку особисто голосувати з питань, які розглядаються на засіданнях ради та її органів, загрожує штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 8,5 до 17 тисяч гривень).

У той же час раніше в Раді був зареєстрований схожий законопроект №1895, що передбачає покарання для кнопкодавів. Співавторами законопроекту стали експерти "Реанімаційного Пакету Реформ" і активісти руху "Чесно".

Законопроект передбачає ряд покарань, серед яких позбавлення депутата права участі у 10 (в разі повторного порушення - 20) пленарних засіданнях, позбавлення керівних посад у комітеті з втратою відповідних квот для фракції, позбавлення депутата права бути включеним до міжнародних делегацій та оприлюднення факту кнопкодавства на сайті Верховної Ради і в "Голосі України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі