Депутати пропонують гармонізувати санкції проти РФ із аналогічними заходами країн-партнерів

Поділитися
Депутати пропонують гармонізувати санкції проти РФ із аналогічними заходами країн-партнерів РНБО вже звинувачували в тому, що деякі російські імена та компанії відсутні у санкційному списку © depositphotos / doomu
Відповідним законопроектом також передбачено створення у Раді робочої групи по доопрацюванню механізмів запровадження санкцій проти РФ.

Група народних депутатів України зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким передбачено гармонізацію української санаційної політики та міжнародних партнерів держави щодо Російської Федерації. При цьому депутат фракції "Народний фронт" Сергій Висоцький під час презентації законодавчої ініціативи в Києві зазначив, що українські санкції у порівнянні з аналогічними заходами США, Євросоюзу та Британії "опрацьований менш глибоко".

"Наприклад, стосовно Віктора Медведчука та його структур США впровадили санкції, а в Україні він спокійно живе, літає до Москви та Мінська, вирішує свої бізнес-питання, пересувається Києвом", - заявив Висоцький.

За його словами, відповідний законопроект модифікує процедуру внесення санкцій Кабінетом міністрів та зобов'язує уряд вносити на розгляд Ради нацбезпеки та оборони всі санкції, які впроваджують країни-партнери, а саме санкції ООН, ЄС, Великої Британії та США.

"Це означає, що ми не порушуємо принципу суверенності українського законодавства при ухваленні рішень, але зобов'язуємо Кабмін вносити до РНБО весь пакет санкцій, які впроваджують наші партнери", - додав депутат.

Окрім того, документом передбачено створення у Верховній Раді робочої групи, яка доопрацьовуватиме механізм запровадження санкцій та відповідальність за їх порушення.

Між тим, за словами позафракційної депутатки Ганни Гопко, на сьогоднішній день санкційна політика в Україні перебуває в незадовільному стані.

"Ми бачимо корупційні домовленості, зокрема російських компаній, які на п'ятому році війни приходять та інвестують в Україну або намагаються купити українські компанії. Наприклад, російський олігарх Фукс, який у Полтаві отримує компанії в енергетичному секторі. Олігархи з оточення Путіна присутні в банківській сфері", - розповіла Гопко.

Вона додала, що слабка санкційна політика в Україні допомагає російським олігархам "заробляти в Україні та спрямовувати кошти на посилення режиму Путіна (президент РФ – ред.), що особливо небезпечно з урахуванням загострення ситуації в Азовському морі, неприпинення обстрілів на сході України, незвільнення українських заручників".

Гопко наголосила на тому, що Україна слабо демонструє здатність протидіяти країні-агресору, але разом з ти продовжує закликати країн-партнерів до продовження та посилення санкцій проти Росії.

Зазначимо, що РНБО неодноразово поповнювала перелік російських підприємств та фізичних осіб, проти яких Україна застосувала санкції та інші обмежувальні заходи у зв'язку із агресією Росії проти Української держави та анексію Кримського півострова.

Однак, між тим, Рада нацбезпеки та оборони "забуває" вносити до санкційних списків російських олігархів, політиків, бізнесменів та компанії, які є у відповідних переліках США і Євросоюзу. Однак пояснити таку вибірковість в РНБО не можуть.

Детальніше про уявні санкції з боку України проти олігархів, політиків і компаній з РФ читайте в матеріалі Валентини Самар і Єлизавети Стрій "Санкції: курси крою та шиття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі