Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 3383 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". За документ проголосували 253 народних депутатів.
Законопроект визначає можливість суду за заявою учасників справи поновлювати строки, встановлені у статтях вищезазначених процесуальних кодексів, а також продовжувати процесуальні строки, які встановлені законом чи судом, на строк дії карантину. Те ж саме стосується заяв осіб, які не брали участі у справі, але суд вирішив, що у них є права на вчинення відповідних процесуальних дій.
"Проектом закону для усунення прогалин законодавства та удосконалення норм Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів України та Кодексу адміністративного судочинства України передбачається розширення переліку статей, які стосуються поновлення процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", - йдеться у пояснювальній записці.
У законопроекті також йдеться про те, що деякі процесуальні строки, які були продовжені закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та деякі особи, які не брали участі у справі, мають право на продовження процесуальних строків на підставах, встановлених цим законом.
Під час позачергового засідання Рада також ухвалила законопроект № 2679 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі". За документ проголосував 261 депутат.
Зокрема, пропонується ліквідувати центри надання адмінпослуг, утворені районними держадміністраціями. А надавати послуги пропонується лише у ЦНАП органів місцевого самоврядування. Документ також передбачає надання Кабміну повноважень встановлювати вимоги до ЦНАП.