Відповідно до прийнятого за основу законопроекту, закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що "забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг", зазначає "Українська правда".
Основними напрямками розвитку охорони здоров'я в сільській місцевості є максимальне наближення медичного обслуговування до населення, проведення в сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-фахівцями; впровадження сучасних технологій медобслуговування, зокрема з використанням засобів телемедицини і портативних телемедичних діагностичних засобів.
Також для залучення кваліфікованих спеціалістів до роботи у сільській місцевості пропонується встановити систему стимулів, таких як створення сприятливих умов праці, в тому числі з розвиненою матеріально-технічною базою для медичного обслуговування.
Також у законі закладено розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних та інших спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаціями.
Зазначимо, що для забезпечення роботи телемедицини в закладах охорони здоров'я необхідно забезпечити їх доступ до мережі Інтернет.
Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада схвалила реформу медицини, яка передбачає зміну системи фінансування медичної реформи.
У вересні 2016 року Кабінет міністрів України вніс зміни до "Переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти". Згідно з рішенням уряду, закладам охорони здоров'я дозволяється надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що "забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг".