Депутати підтримали посилення контролю за використанням водних біоресурсів

Поділитися
Депутати підтримали посилення контролю за використанням водних біоресурсів Поціновувачам рибалки варто зважати на зміни у законодавстві © delo.ua
На порушників чекають чималі штрафи.

Верховна Рада планує посилити відповідальність за порушення правил використання біоресурсів та вимог щодо охорони навколишнього середовища. За прийняття проєкту закону №2765 за основу проголосували 305 народних депутатів.

Йдеться про використання громадянами та посадовцями об'єктів тваринного світу (риби й інших водних біоресурсів), забруднення водного середовища та проведення робіт, що можуть завдати шкоди шляхам міграції, переселення, акліматизації та схрещування.

До таких робіт віднесено днопоглиблювальні, берегоукріплювальні і гідромеліоративні. Відповідно, посилюється відповідальність за:

- експлуатацію водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;

- порушення квот і часток добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів;

- проведення робіт на рибогосподарських водних об'єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів;

- порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин.

Виконання робіт на землях водного фонду без здійснення заходів збереження середовища існування та розмноження біоресурсів автори законопроєкту пропонують карати штрафом у 400-900 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) чи 2-3 тисячі (для посадовців) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення.

Грубе порушення правил рибальства, із застосуванням заборонених засобів вилову (вибухових, отруйних, електровудок тощо) або у заборонених місцях – штрафом у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) чи 400-800 (для посадовців і керівників підприємств) з конфіскацією засобів вилову.

Упіймані на повторному порушенні рибалки будуть змушені заплатити більший штраф. Штраф у 100-300 чи 300-700 неоподатковуваних мінімумів доходів доведеться заплатити і за порушення квот вилову.

Законопроект також уточнює повноваження державних органів і посадовців, які здійснюють контроль у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів; та окремі положення природоохоронного законодавства у частині рибоохоронних заходів.

Нагадаємо, 27 лютого Україна та Росія підписали протокол на вилов риби в Азовському морі. Відсутність цього документу дозволяла російським силовикам посилювати тиск на українських рибалок і затримувати рибальські судна. Таким чином РФ отримувала додатковий важіль для загострення соціальної напруженості у Приазов'ї, де рибальство є одним з основних видів діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі