Депутати не допустили цивільних осіб до порушення справ за корупцію

Поділитися
Депутати не допустили цивільних осіб до порушення справ за корупцію Депутати не дали громадським активістам ініціювати кримінальні справи проти корупціонерів © Budapest Business Journal
Ініціатива створити інститут "громадського звинувачення" провалилася.

Народні депутати не підтримали навіть у першому читанні законопроект № 1165 про посилення ролі громадянського суспільства у боротьбі з корупційними злочинами.

Відповідне голосування було провалено кілька разів, востаннє за законопроект проголосували 159 нардепів.

При прийнятті відповідного закону, в Україні з'явився інститут громадського (цивільного) обвинувачення, при якому цивільна особа при наданні доказів мало б можливість ініціювати порушення кримінальних проваджень у сфері службових та корупційних злочинів.

У пояснювальній записці зазначається, що саме насамперед малий, середній бізнес і громадянське суспільство найменш схильні до солідарності з корупціонерами і тому слід наділити їх широкими можливостями для протистояння корупції.

"Громадське обвинувачення у кримінальному провадженні, тобто можливість ініціювання кримінального провадження будь-якими фізичними та юридичними особами, яким стало відомо про вчинення службових злочинів з ознаками корупційних діянь повинна стати дієвим альтернативним інститутом початку кримінального провадження стосовно посадових злочинів з ознаками корупційних діянь, що характеризуються публічністю і громадським резонансом", - пропонує документ.

Представляючи законопроект, голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін повідомив, що цей законопроект підготовлений усіма фракціями коаліції. У його розробці взяли участь Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Ігор Луценко, Віталій Купрій, Олег Парасюк та інші. Ті, хто представляли законопроект, вказували, що громадські активісти та журналісти в Україні працюють у сфері протидії корупції та викривають корупційні схеми набагато активніше, ніж профільні правоохоронні органи.

Також у вівторок депутати відстрочили вступ в силу нового закону про прокуратуру до 15 липня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі