Депутати-мажоритарники запропонували відмовитися від виборів за партійними списками

Поділитися
Депутати-мажоритарники запропонували відмовитися від виборів за партійними списками Барна і Розенблат зібралися"поховати" пропорційну систему виборів депутатів Верховної Ради
Після прийняття в першому читанні Виборчого кодлкса, який передбачає перехід до відкритих списків, група депутатів вирішила у відповідь повністю знищити пропорційну систему.

В апарат Верховної Ради у вівторок, 19 грудня, вступив виправлений проект закону про відмову від пропорційної системи виборів народних депутатів і перехід до мажоритарної системи.

Авторами законопроекту №7366 вказані 30 народних депутатів-мажоритарників. Більшість з них – представники "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту". Ці фракції в листопаді 2014 року підписали коаліційну угоду, одним з пунктів якого було прийняття нового закону про вибори народних депутатів на пропорційній основі за відкритими списками.

Свої підписи під законопроектом поставили 22 члени фракції БПП, в тому числі, Олег Барна, Сергій Рудик, Роман Мацола, Іван Мельничук, Андрій Вадатурський, Олександр Третьяков, Юлій Мамчур і Сергій Куніцин, представники "Народного фронту" Андрій Река, Юрій Тимошенко і Хвіча Мепарішвілі і депутат від "Радикальної партії" Артем Вітко.

Серед авторів законопроекту також вказані члени парламентських груп "Відродження" і "Воля народу", а також виключений з фракції БПП Борислав Розенблат.

Законопроект був зареєстрований ще 6 грудня, але через день був відкликаний його авторами. Таким чином, термін подання альтернативного законопроекту спливає 20 грудня.

Громадська мережа "ОПОРА" закликала народних депутатів скористатися законним правом і зареєструвати альтернативні законопроекти.

"ОПОРА" закликає народних депутатів України оперативно зареєструвати альтернативні законопроекти, щоб при розгляді цього питання в стінах парламенту не відбулося безапеляційного голосування за законопроект, який не відображає всіх позицій щодо виборчої системи в Україні", - сказано в заяві організації, поширеній у вівторок, 19 грудня.

Нагадаємо, 7 листопада Верховна Рада прийняла за основу проект Виборчого кодексу, який передбачає пропорційну виборчу систему з відкритими списками на виборах народних депутатів України. Законопроект підтримали 226 парламентарів.

Критики мажоритарної системи виборів в Україні вказують на високі ризики підкупу виборців.

Реформа виборчого законодавства є одним з пунктів коаліційної угоди, підписаної фракціями БПП, "Народного фронту", "Самопомочі", "Радикальної партії" та "Батьківщини" у листопаді 2014 року.

Посли країн G7 підтримали результативне голосування за реформу виборчого законодавства та закликали Верховну Раду оновити склад Центральної виборчої комісії.

Детальніше про перспективи змін виборчого законодавства в Україні читайте в матеріалі Марини Ставнійчук "Виборчий кодекс. Знову глухий кут".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі