У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4131 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю", який пропонує зробити парламентський контроль більш ефективним. Документ зареєстрували 18 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".
Так, в законопроекті йдеться про вдосконалення положень регламенту Ради з розгляду звітів, доповідей та інформації держорганів. Зокрема, пропонується додати до регламенту окремий розділ про парламентський контроль через підзвітність органів виконавчої влади.
Також в документі йдеться про вдосконалення положень з підготовки та розгляду звіту Кабміну про хід та результати виконання програми діяльності уряду.
Законопроект пропонує наділити Верховну Раду правом за результатом розгляду щорічного звіту уряду надати йому рекомендації і заслухати стан їх виконання під час наступного щорічного або позачергового звіту.
Також в законопроекті прописана структура розгляду звітів, доповідей та іншої інформації органів виконавчої влади.
У пояснювальній записці йдеться про те, що терміни надання розгляду звітів будуються таким чином, щоб забезпечити депутатський корпус необхідною інформацією з різних джерел до дати розгляду звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабміну.
При цьому звіти органів, які проводять досудове розслідування, а саме НАБУ і ДБР, згідно із законопроектом, повинні подаватися до звіту генпрокурора. Адже прокуратура здійснює процесуальне керівництво в досудовому розслідуванні і підтримує державне обвинувачення в суді.
Також в проекті закону прописаний механізм взаємодії парламенту і Рахункової палати, а також уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Нагадаємо, під час пленарного засідання 18 червня Верховна Рада вдруге розглядала проект Програми діяльності Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля. Тоді парламент вдруге не підтримав документ.
Після провального голосування депутатів прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що це не має ніякого значення, оскільки уряд продовжуватиме виконувати свою роботу та "намічені завдання". Він додав, що програма діяльності - це була можливість для депутатів продемонструвати єдність політикуму та турботу про людей.
При цьому депутати “Слуги народу” відмовилися підтримувати програму дій уряду, тому що там є глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.