Депутати і корупція: Як просуваються справи Юрченка, Кузьміних, Шахова, Дубневича та Трубіцина

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депутати і корупція: Як просуваються справи Юрченка, Кузьміних, Шахова, Дубневича та Трубіцина © Depositphotos / IgorVetushko
За словами експертів, у випадку з народними депутатами часто спостерігаються затягування розгляду.

Поки увага прикута до свіжих корупційних скандалів, як, наприклад, яйця по 17 гривень від Міноборони, у Вищому антикорупційному суді роками залишаються інші важливі справи. У деяких з них фігурують депутати, як Олександр Юрченко, Сергій Кузьміних, Сергій Шахов, Ярослав Дубневич та Владислав Трубіцин. Що зараз відбувається з кейсами вказаних депутатів розповіли аналітики Центру протидії корупції Вадим Валько, Роман Вербовський, Роман Колюхов у статті для ZN.UA  «Найгучніші справи ВАКС: апдейт судових процесів за кейсами Насірова, Труханова, «Роттердам+», ОАСК».

«У більшості справ щодо народних депутатів постійно спостерігаються спроби затягувань, а також намагання приправити їх «соусом» політичного переслідування. Сподіваємося, що захист надалі обиратиме стратегію відстоювання своєї позиції у суді в змагальному процесі, а не затягування розгляду шляхом зловживань», – зазначають автори.

«Слуги народу» та хабарі

ЦПК

Член фракції «Слуга народу» Олександр Юрченко та його неофіційний помічник Іван Фещенко є обвинувачуваними у справі про «вирішення питання» щодо зміни законодавства за хабар. За даними слідства, Юрченко через свого помічника вимагав у представника іноземної компанії 13 тисяч доларів за внесення поправок до закону про переробку побутових відходів і ще 200 тисяч – за голосування внесених поправок на комітеті. 

«Восени 2021 року прокурор зачитав обвинувальний акт. Наразі суд продовжує досліджувати матеріали справи, пройшовши вже більш як десять томів. Наступне засідання призначено на середину травня, і якщо справа й надалі рухатиметься такими темпами, то її розгляд навряд чи вдасться завершити цього року», – зазначили автори.

ЦПК

Те ж саме, як вказано у статті, схоже, очікує і на справу ще одного «слуги народу» Сергія Кузьміних. Його викрили на ймовірному отриманні 558 тис. грн, за які депутат нібито обіцяв посприяти в укладенні контрактів із лікарнею в Житомирській області.  У вересні минулого року справу відправили у ВАКС. 

«Цього року в нардепа з’явився новий адвокат, якому суд надав додатковий час на ознайомлення з матеріалами справи. Нещодавно справу призначили до розгляду по суті. Наступне судове засідання відбудеться на початку травня», – зазначили автори.

Шахов і приховане майно

ЦПК

Народного депутата з групи «Довіра» Сергія Шахова обвинувачують у приховуванні майна на 88 млн грн. Із серпня 2022 року суд призначив понад 20 судових засідань, більшість із яких не відбулися. 

Народний депутат уже понад пів року затягує розгляд справи через постійні «лікування» та відрядження. Суд двічі його штрафував, застосовував примусовий привід, а наприкінці березня взагалі оголосив у розшук. 

«Завдяки цьому рішенню було зупинено закінчення строків давності у провадженні. У будь-якому разі вироку у цій справі чекати ще довго», – пояснили експерти.

Справа Дубневича

ЦПК

Народного депутата Ярослава Дубневича вважають імовірним організатором схеми привласнення 93,2 млн грн філії «Укрзалізниці». Крім нього, обвинуваченими за справою проходять ще п’ятеро осіб. Прокуратура стверджує, що Дубневич як голова профільного комітету Верховної Ради створив умови для закупівлі елементів колії за завищеними цінами і з порушенням процедури.

«Справа надійшла на розгляд першої інстанції ВАКС у лютому 2022-го. Пів року судді призначали засідання і раптом вирішили закрити провадження. Підстава — нібито закінчення строків розслідування і своєрідне тлумачення «поправок Лозового». Наразі це рішення переглядається апеляційною палатою ВАКС», – вказано у статті.

Справа депутата Трубіцина та його спільників

ЦПК

Депутата Київради Владислава Трубіцина та ще п’ять його спільників обвинувачують в організації корупційної схеми. Слідство встановило, що за «щедрі пожертви» учасники кримінального провадження надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва. Загальний розмір хабарів у цій схемі становив понад 1,2 млн грн.

Справу надіслали до суду у жовтні 2022-го. Підготовче провадження тривало майже пів року. Загалом, як пояснили автори, це середній темп, враховуючи значну кількість учасників у справі. На початку квітня суд перейшов до розгляду по суті. Наступне засідання призначено на травень. Експерти підкреслили, що за розглядом цієї справи та діями суддів варто слідкувати дуже ретельно з огляду на слова одного із фігурантів про ймовірне підпорядкування Трубіцина заступнику голови офісу президента Олегу Татарову: «Я так понимаю, что курирует все вопросы Татаров, потому что он раз в неделю к нему типа ездит на полный отчет».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі