Денісова нагадала представникам Червоного Хреста про поранених українських моряків, Гриба і Бекірова

Поділитися
Денісова нагадала представникам Червоного Хреста про поранених українських моряків, Гриба і Бекірова Денісова зустрілася з керівництвом місії МКЧХ в Україні © Людмила Денісова / Facebook
Росіяни не пустили голову місії МКЧХ до українських військовополонених у СІЗО "Лефортово".

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформувала представників місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні про стан здоров'я українських в'язнів Кремля і закликала посприяти, щоб українцям надали належну медичну допомогу.

"Голова Делегації Червоного Хреста в Україні, який закінчує місію, Алан Ешлімана представив мені свою наступницю Флоранс Жиллет. Ми обговорили питання про необхідність надання медичної допомоги пораненим військовополоненим", - написала обмбудсмен на своїй сторінці в Facebook у четвер увечері, 14 березня.

Денісова підкреслила, що стан моряка Василя Сороки, пораненого в руку, критичний, і він потребує термінової операції.

Ешліман, у свою чергу повідомив, що звертався до росіян із проханням пустити його до полонених моряків у СІЗО "Лефортово", але отримав відмову.

Уповноважена Верховної Ради висловив стурбованість станом здоров'я кримського татарина Едему Бекірова, який має інвалідність, і стан якого постійно погіршується.

Денісова нагадала представникам Червоного Хреста про критичний стан здоров'я Павла Гриба, і попросила допомогти організувати операцію "в конкретних медичних установах".

Співрозмовники також обговорили гуманітарну допомогу МКЧХ цивільному населенню в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

"Я висловила подяку Алану Ешліману за співпрацю у важкі часи для нашої країни і наших громадян. У свою чергу, Алан Ешліман зазначив, що передачу ув'язнених вважає одним з найбільших успіхів та досягнень за останній час", - підсумувала Денісова.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки", а також офіс верховного комісара ООН з прав людини.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі