Делегація Бундестагу, яка на цьому тижні перебувати в Україні, має намір порадити президентові України Петрові Порошенку змінити керівництво ГПУ, тому що її очільник Віктор Шокін не сприяє проведенню ефективної реформи відомства.
Про це у вівторок, 2 лютого, заявили председаетель комітету Бундестагу з питань ЄС Гюнтер Кріхбаум (ХДС/ХСС) і депутат Норберт Шпинрат (СДПН), повідомляє "Європейська правда".
"З особою нинішнього генпрокурора реформа прокуратури, яка відбувається, не може вважатися надійною", − заявив Шпинрат.
Він уточнив, що на зустрічах у Києві питання про кадрове рішення даної проблеми вже піднімалося.
"Ця тема звучала також від усіх наших співрозмовників в Україні. І кожен – і політики, і представники громадянського суспільства – казав, що цю думку треба донести до всіх, з ким ми будемо зустрічатися.
У цій ситуації ми просто не можемо не підтримати таку думку", − підкреслив Шпінрат.
Німецькі політики уточнили, що делегація планує провести зустрічі з міністром іноземних справ Павлом Клімкіним і президентом України Петром Порошенком. Депутати Бундестагу мають намір підняти питання кадрових змін в ГПУ на зустрічі з главою держави.
"Якщо успіху реформ перешкоджає якась особа, то ми відчуваємо свій обов'язок поділитися порадами на зустрічах, які у нас ще будуть в Києві. Ми дамо дружню пораду, яка піде на користь Україні", − запевнили німецькі депутати.
Шпінрат додав, що відмова від "вирішення проблеми" може нашкодити керівництву країни.
"Якщо суб'єкти прийняття рішень всупереч порадам, всупереч думці української громадськості, не приймуть необхідне рішення, то рано чи пізно будуть покарані за це. В умовах демократії все одно знайдеться варіант вирішення проблеми", − резюмував політик.
Нагадаємо, ZN.UA повідомляло, що Державний департамент США дав українській владі чітко зрозуміти, що прив'язує надання кредитних гарантій у розмірі 1 млрд дол. до відставки генерального прокурора України Віктора Шокіна.
Прес-служба ГПУ, у свою чергу, заперечує дану інформацію.
Раніше Україна і США підписали угоду про надання Україні кредитних гарантій, що дозволить Кабміну залучити 1 млрд дол. за рахунок випуску єврооблігацій під гарантії США. Проте, надання гарантії буде залежати від прогресу в реалізації програми Міжнародного валютного фонду і проведення антикорупційної реформи, частиною якої Держдеп вважає зміну генерального прокурора.