За словами очільника зовнішньополітичного відомства, міжнародні партнери України регулярно підіймають питання щодо декриміналізації відповідної статті Кримінального кодексу.
"Однозначно (може вплинути на темпи євроінтеграції України – ред.). Це може вплинути не лише на темпи, а на сприйняття України як країни, яка змінюється і прагне йти вперед. Це одне з ключових питань, яке необхідно вирішити. Причому вирішити його таким чином, щоб це стало для всіх певною гарантією, а не тимчасовим рішенням", - повідомив він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Клімкін також розповів про те, що для міжнародних партнерів рішення КСУ – більше, ніж привід для занепокоєння. Вони вважають його здатним "змінити всю парадигму боротьби з корупцією в Україні, а це для них фундаментальне питання".
"Наші партнери не говорять, що ми не можемо приймати рішення в межах українського правового поля - вони говорять, що ми повинні це питання вирішити", - пояснив голова МЗС України.
Відповідаючи на питання про те, чи часто іноземні партнери порушують тему декриміналізації незаконного збагачення, Павло Клімкін повідомив, що вона постійно знаходиться в полі зору міжнародних партнерів України.
"Це не означає, що до нас звертаються лише у цьому питанні, однак, коли під час переговорів на порядку денному є широкий набір тем, то одна з них - обов'язково рішення КС... Партнери дуже чітко говорять, що рішення питання про незаконне збагачення повинно стосуватися і вже існуючих справ... Якщо зараз просто анулювати всі існуючі справи, це означатиме, у першу чергу, втрату довіри. І не лише для наших міжнародних партнерів, але і для нас самих", - зазначив дипломат.
Як відомо, 7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентарів невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.
26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.
Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".
США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).
У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.